Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FILMY, ktore rezonuja w duszy, daja do myslenia i czasem wraca sie do nich
#11
(2016-03-25, 07:07 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a): PATROL z Costnerem i Kutcherem - czyli jakie podejście powinien mieć chrześcijanin
TAM I Z POWROTEM z Gajosem i Fryczem
MONEYBALL z Pittem

Świetne propozycje

A kroniki z Narnii lubię, bo przepadam za fantasy, ale chyba nigdy nie wpadłbym na to, aby lwa grzywacza utożsamiać z ......
Hmm ciekawe porównanieWink

Forrest Gump Roberta Zemeckisa z nie zapomnianą, wspaniałą, genialną kreacją Toma Hanks'a
Jak dla mnie kwintesencja chrześcijanina, chociaż nawet o tym nie wiedział.
Ze 2 punkty IQ mniej i mógłbym taki być
Ech, szkoda
Ruuuun Gerald, ruuuuuuunWink

Kiedy myślisz, że gorzej już być nie może, zacznij się walić deską po nodze. Zobaczysz jaką poczujesz ulgę gdy przestaniesz.

Odnalazłeś Jezusa, Gump?
– Nie wiedziałem, że mam Go szukać.


Może jestem głupi, ale wiem co to miłość.
Nawet jeżeli jesteś idiotą, staraj się nie być głupi.
Nie jesteś gorszy od innych. Gdyby Bóg chciał, by wszyscy byli tacy sami, wszyscy chodziliby w szynach.

#12
Gerald nie wiem ile lat ma Twoja starsza ale jesli jej czytasz to warto przeczytac z dzieckiem cale Kroniki Narnijskie(7 cz) a zobaczysz, ze one cale to taka protoewangelia.Jak sie zna Biblie to sie widzi te ukryte prawdy biblijne w Kronikach.C.S.Lewis zrobil to genialnie.

czesc 2 Kronik Narnijskich:

KSIAZE KASPIAN https://www.youtube.com/watch?v=KSTs6BBSols
#13
(2016-03-26, 11:59 AM)catty napisał(a): Gerald nie wiem ile lat ma Twoja starsza ale jesli jej czytasz to warto przeczytac z dzieckiem cale Kroniki Narnijskie(7 cz) a zobaczysz, ze one cale to taka protoewangelia.Jak sie zna Biblie to sie widzi te ukryte prawdy biblijne w Kronikach.C.S.Lewis zrobil to genialnie.

czesc 2  Kronik Narnijskich:

KSIAZE KASPIAN https://www.youtube.com/watch?v=KSTs6BBSols
9 lat i to ona ma już zadanie bojowe czytać młodszemu bratuWink
Ale jej kupię i polecę, skoro tak zachwalasz, choć jak oglądaliśmy razem 1 część Kronik, to jakoś nie zapałała zachwytem
Woli Wiedźmina.....zwłaszcza grać
Córusia tatusiaBig Grin
#14
Gerald, C. S. Lewis był chrześcijańskim apologetą - ta zbieżność Opowieści z Narnii z ewangelią to raczej nie przypadek Wink Kiedy to oglądasz (czytasz?) gdy już wiesz, o czym to jest, to mnóstwo elementów historii się zgadza. Łącznie z tym, że niektóre postaci zdają się mieć dużo wspólnego z biblijnymi, nie tylko Aslan.

Przyłączam się i polecam również Smile
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.
#15
Gronostaj,
no byl nim, byl :-) i to, jak niektorzy okreslaja, ze najwiekszym chrzescijanskim apologeta XX wieku.

W ogole ciekawa to bardzo postac.Warto sie zainteresowac tym, co napisal bo KAZDA jego ksiazka i czas na nia poswiecony to czas niezmarnowany.Piekny jezyk, glebia mysli.Moze trzeba watek o dobrych ksiazkach zalozyc ;-)

Przyjaciel Tolkiena... :-)


Skoro jestesmy w watku filmowym to polecam w takim razie film o ok. 4 latach z zycia C.S. Lewisa

CIENISTA DOLINA/w reżyserii Richarda Attenborough

z Anthonym Hopkinsem jako C. S. Lewisem i Debrą Winger jako Joy Gresham.

https://www.youtube.com/watch?v=xFR7misdvx4 tu caly film ale jakosc marna- warto sobie kupic


no i skoro sa swieta i moze czas by sie znalazl

3 czesc Kronik PODROZ WEDROWCA DO SWITU:

https://www.youtube.com/watch?v=TdFJ_Gzjlac
#16
Heh, fajno, Gronostaj i Catty
Człowiek uczy się całe życie. Musiałem sprawdzić co to apologeta......tak, wim, wstyd. Gdzieś się już pewnie spotkałem z tym słowem, ale jakoś nie brałem do siebieWink
Ale najbardziej przekonuje mnie, że przyjaciel TolkienaBig Grin

Wątek o książkach byłby piękny, tyle, że statystycznie 56 % Polaków czyta choć jedną książkę rocznie.....a reszta nic.....
Dramat, ale może właśnie dlatego warto propagować i zachwalać dobre pozycje....
#17
Urodzeni mordercy Olivera Stone'a
Tiaaaaa, ten film zdecydowanie zorał mi zwoje, pokazując w całej okazałości, jak działają media i jak działa popkultura.

Przerażające
Przerażające, bo choć to tylko film, to jak się ogląda świat w zasranym pudełku i widzi to samo, to.....to nie jest film, jak to śpiewał Rojek
tutaj


Czytam teraz, że film wyszedł w 1994 roku, a mi się wydawało, że przynajmniej ze 2 lata wcześniej, hmm nie wiem
Pamięć ludzka zawodna jest
Świetne kreacje Woody Harrelsona, Juliette Lewis i tam chyba po raz pierwszy zobaczyłem przyszłego Iron Mana Roberta Downey Jr.Wink
polecam
polecam, ale nie naśladować, choć czasami człowiek ma wielką ochotę wziąć obrzyna i załatwić kilka spraw niecierpiących zwłoki, nomen omen......

#18
Wiedźmin
Tiaaa
Wracam do filmu i do serialu
Wracam i próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie
Jak taką epicką sagę, tak można zjebać?
Hmmm
MożnaWink Jak widać wszystko można......Polak potrafi

Jedyna co wyszło to muzyka....
Nie mówię o aktorach, bo się spisali
Mówię o scenografii, bidzie i bidzie
Jak się nie ma kasy to po co ekranizować epickie powieści?
Ech....
#19
DROZNIK

film z 2004 roku/rezyseria Tom McCarthy

z cyklu: kino kameralne

O samotnosci, innosci, nie z wyboru... ale tez o przyjazni jaka nawiazuje sie miedzy trojka bohaterow tego obrazu

https://www.youtube.com/watch?v=cA6WMewan3Q

Bardzo polecam

ZYCIE UKRYTE W SLOWACH/2005/rezyseria Isabel Coixet

"Życie ukryte w słowach" nie poddaje się jednej interpretacji, co chwila zaskakuje i zmusza do namysłu. Na przykład nad tym, kim jest dziecinny słodki głosik płynący z offu w pierwszych i ostatnich scenach filmu. Czy rzeczywiście komentuje to, co dzieje się we wnętrzu bohaterki? Czy tylko stwarza pozory, że wiemy, co ona czuje i myśli? Co ukrywa się za tym głosem i w jego słowach?"

kocham ten film... pod kazdym wzgledem jest poruszajacy

aktorstwo- doskonale
#20
https://www.youtube.com/watch?v=nCkpzqqog4k
Tak apropos filmu zachwalanego przez MBS MONEYBALL z Pittem
Naprawdę świetny film
O samozaparciu, i choć, jak się zdaje nikt nie wierzy.......
Ja wierzęWink
Pozdrówki dla"innych"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości