Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FILMY, ktore rezonuja w duszy, daja do myslenia i czasem wraca sie do nich
#41
Biegnij Lola, biegnij (1998)

Bardzo fajny krótki film a zarazem lekki w odbiorze.
Ciekawie ujęty jest w nim "czas".
Jak również sztuka szybkiego działania oraz myślenia.

Filmów to ja mogę polecić dużo, jednakże większość z nich są filmy ciężkie w odbiorze...
Jeszcze ktoś popadnie przez mnie w depresje!
Lecz takie filmy to dopiero dają do myślenia...
#42
(2016-06-13, 07:43 PM)Michał13 napisał(a): Filmów to ja mogę polecić dużo, jednakże większość z nich są filmy ciężkie w odbiorze...
Jeszcze ktoś popadnie przez mnie w depresje!
Lecz takie filmy to dopiero dają do myślenia...

Uwierz w ludziWink
Polecaj, polecaj bo przy tej sieczce, która nas otacza ludzie potrzebują myślenia, dużo myślenia
#43
Tańcząc w ciemnościach (2000)
Ciekawostki z filmu...
Realizacja przebiegała dość burzliwie: podczas kręcenia filmu Björk poszarpała zębami swoje filmowe ubranie na oczach całej ekipy, a jego strzępki zjadła. Następnie opuściła plan na tydzień. Mimo wszystko Lars von Trier odbierając Złotą Palmę powiedział: "Jeżeli ktoś zobaczy Björk proszę jej powiedzieć, że ją kocham, bo mnie nie chce wierzyć."

Tak podobno ten reżyser oddziałuje na aktorów... lecz efekt jego dzieł jest niesamowity przez ten surowy klimat na scenie
#44
Czyż nie dobija się koni? (1969)

Fragment recenzji z Filmwebu:
"Dawno temu, w 1969 roku Sydney Pollack nakręcił film o uczestnikach pewnego maratonu tanecznego, odbywającego się w okresie Wielkiego Kryzysu. Dziś ten film jest nadal tak aktualny jak ponad czterdzieści lat temu, mimo że żyjemy w czasach, które zwykły definiować ciągłe zmiany i postęp. Jednak jest coś, co nigdy się nie zmieni: ludzie. Film "Czyż nie dobija się koni?", mimo swojego dość odległego czasu powstania, jest wciąż tak bardzo współczesny, ponieważ reżyser skupił się na ludzkich słabościach, desperacji i okrucieństwie, czyli problemach, które dotyczyły człowieka czterdzieści lat temu, dotyczą teraz, a także będą dotyczyć za kolejne czterdzieści, sto, dwieście lat… "
#45
A teraz film z dużą dawką akcji.


Wyścig / Rush (2013)

O filmie.
Lata 70. XX wieku. Dwaj kierowcy Formuły 1, Brytyjczyk James Hunt i Austriak Niki Lauda, toczą skrajnie niebezpieczną rywalizację o tytuł mistrza świata. 

Naprawdę film warty pooglądania, zwłaszcza że jest on oparty na faktach.


 
#46
Może teraz czas na krótkometrażówkę  
Validation(2007)


Parkingowy Hugh Newmann potrafi rozbawić każdego. Jedyną osobą, u której nie wywołuje uśmiechu na twarzy jest tajemnicza Victoria.
Ps. Bardzo pozytywny i co tu jeszcze powiedzieć... Może. Hmmm... Uśmiech  


Całość na Youtube z polskimi napisami
#47
Tylko kochankowie przeżyją (2013)



Jest to film o wampirach lecz zrobiony na całkiem innych zasadach które znamy tzn świat jest tu widziany "oczami" wampirów a nie ludzi.
Czas tu leci powoli bo nie ma co się spieszyć, i w sumie nawet po co jak wszystko się widziało.

Dwie opinie na temat tego filmu... (z filmwebu)

1.Film jako poezja
Wyższość książki nad filmem to ogólnie rozpowszechniona opinia, z którą nie potrafię się zgodzić. Film to uczta dla oka. Szczególnie taki jak ten. Sypiąca się rudera, mająca za sobą lata świetności, wypełniona antykami, plątaniną kabli, psychodeliczną muzyką, aż wreszcie kryjąca w sobie czarną perłe - Adama. Po drugiej stronie świata istnieje biała perła - Eva, w eterycznym, piaskowym, bladym świecie Maroka. Bliźniacze cząsteczki. Gra kolorów, o której wcześniej wspomniałam, gra światów. Białe i czarne rękawiczki. Noc i dzień. Chęć do życia i jej brak. Tak kontrastowi, a tak idealnie dopasowani. Kwintesencja miłości, esencja bycia ze sobą. Smutek i radość. Rozmowa o śmierci i przyjemność płynąca z każdego ruchu w tańcu.
Podoba mi się niespieszność akcji, idealnie oddaje podejście do życia kogoś, dla kogo czas nie ma końca. Oglądając ten film czułam się jak jedna z nich, a po seansie czułam się jakby zegarek zwolnił swój bieg.
Muzyka przenikająca dusze. Pobudzające wyobraźnie, zmysły.

2.Dno bez fabuły. 2 godziny bezpowrotnie wyjęte z życia.
#48
A może teraz czas na romans, i jak już tak się rozpędziliśmy to może najlepiej trylogię.

Przed wschodem słońca (1995)

Przed zachodem słońca (2004)

Przed północą (2013)

Każdy z tych filmów ma swój niepowtarzalny urok, jednakże jako całość... to aż trudno ująć to w słowa.

Fajnie się to ogląda bo w odróżnieniu od innych romansów,
opowiada co się dzieje po słowach "żyli długo i szczęśliwie"
Czyli tam gdzie wszystkie filmy się kończą a tu mamy dopiero początek...

[Obrazek: before_triptych.jpg]
#49
[Obrazek: 7708847.3.jpg]
Sól Ziemi - mało który film mnie tak wzruszył. Pokazuje, że gdzieś na świecie istnieją całe masy ludzi, którzy wcale nie mają tak łatwo jak my, urodzeni w jednym z bogatszych państw.
#50
Gnijąca panna młoda (2005)

Życie to tylko faza przejściowa!

"Gnijąca Panna Młoda" to kolejny dowód na to, że Tim Burton jest reżyserem wybitnym. Film w niezwykły sposób łączy iście diabelski humor z romantyczną historią młodego Victora. Bohater zaręczony z uroczą Victorią, przypadkowo poślubia zmarłą Emily i wkracza do Podziemi, które wcale nie są tak mroczne, jak można by się tego spodziewać…  Zresztą oba światy - żywych i umarłych - zostały w filmie bardzo ciekawie przedstawione.  Paradoksalnie to ten drugi jest weselszy, bardziej kolorowy. No bo co mamy w Podziemiach? Bilard, śpiew i taniec. Tymczasem na powierzchni ludzie spętani są ograniczeniami finansowymi i żelazną etykietą.
"Gnijąca Panna Młoda" jest też świetnie zrealizowana pod względem technicznym. Jest to wyjątkowo pracochłonna animacja poklatkowa, która polega na tym, że po zrobieniu zdjęcia, fotografowany obiekt jest minimalnie przesuwany. Potem znowu fotografowany i tak w kółko… Przesunięcie. Zdjęcie. Przesunięcie. Zdjęcie. Ten jakże żmudny proces dał jednak wspaniałe efekty, których nie dałoby się osiągnąć w oparciu o animację komputerową. Śliczne lalki i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach zdjęcia sprawiają, że film jest wizualnie doskonały.

Krótki fragment dla ukazania piękna tego filmu



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości