Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FILMY, ktore rezonuja w duszy, daja do myslenia i czasem wraca sie do nich
#1
Moze przydalby sie tutaj taki wlasnie watek. :-)
W jednym miejscu spis SZCZEGOLNYCH filmow, ktorymi chcielibyscie sie podzielic z innymi, ktore was wzruszyly, poruszyly w jakis sposob, do ktorych wracacie na przestrzeni lat.Ja nie mam ich wcale tak wiele...

Jesli chcecie mozecie dac krotka recenzje ale nie jest to konieczne ;-)

Skoro zalozylam ten watek to...na poczatek zachecam do obejrzenia filmu :

KRONIKI PORTOWE w rezyserii Lasse Hallströma,

jest to film z 2001 roku, graja w nim m.in. Kevin Spacey, Judi Dench

i..wiecej nie powiem ;-)
#2
To ja może dwa filmy o chrześcijaństwie.

Ostatnie kuszenie Chrystusa (1988)

reż. Martin Scorsese

Przez wiele osób film uznawany jest za heretycki m.in. za sceny uprawiania miłości przez Jezusa z Marią Magdaleną. Wierzący omijają ten film z daleka, a szkoda bo jest to interpretacja najlepiej opisująca "człowieczeństwo" Jezusa wraz z ludzkimi słabościami. Wszystkie kontrowersje z jakich znany jest film zostają zresztą wyjaśnione na jego końcu.


Maryja matka Jezusa (2010)

reż. Guido Chiesa

Piękna i klimatyczna opowieść o roli matki w wychowaniu i inspiracji swojego dziecka. Opowieść luźna oparta na życiu Marii i Jezusa, choć nie wskazująca wprost na biblijne postacie to nawiązująca do nich imionami i miejscem akcji. Film w jakiś sposób zwraca uwagę na wątek, który jest bardzo ignorowany przez Ewangelie.

#3
Ha, dzięki Catty, fajnie,że się zdecydowałaś założyć wątekWink

Ja tam kocham kino, choć z wiekiem troszkę mniej, jakby niż muzykę, bo z wiekiem wydaje mi się, jak oglądam jakieś filmy, że już wszytko było, w kinie, a teraz ludzie jakoś pomysłu nie mają i tylko kalkują pomysły poprzedników.
I tylko raz na kilka lat trafia się jakaś perełka i to zazwyczaj w kinie niezależnym.

Pierwszy film,który zrobił na mnie ogromne wrażenie i to wrażenie pamiętam do dziś to, bo się bałem spać po nocach i może dlatego taki skrzywiony jestemBig Grin

Obcy - 8. pasażer "Nostromo"(1979) czyli Alien, po prostu w reżyserii Ridleya Scotta



"Kroniki portowe" też zrobiły na mnie wrażenie, świetne kreacje
A o "Jezusach" filmów nie oglądam, z zasady. Wolę oryginałWink
#4
Geraldo, a tak z ciekawosci: ogladales go w 1979 roku? :-) (lub raczej 1980 roku bo chyba wtedy dotarl do Polski).


Jakos malo chetnych do podzielenia sie wiec

zapodam drugi wazny dla mnie film: JAKO W NIEBIE (Så som i himmelen) to film z muzyka w tle.

Podaje tytul szwedzki bo jest jeszcze inny film o podobnym tytule i chcialabym abyscie unikneli pomylki.
Rezyseruje Kay Pollak, ktory filmem "Jako w niebie" wrócił na plan filmowy po... 18 latach przerwy.
Glownego bohatera gra Michael Nyqvist.
Nie bede zdradzac fabuly bo nie lubie tego robic.Powiem tylko, ze dla mnie najbardziej tragiczna postacia w tym filmie jest pastor.

Posluze sie cytatem ktory mowi COS na temat tego filmu:

"W słuchaniu rozpoczyna się miłowanie. "Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił." Można słuchać i słyszeć, a można słuchać i nie słyszeć. Można patrzeć i widzieć, a można patrzeć i nie widzieć. W filmie tym mamy oba przykłady osobowości człowieka, tego, który potrafi i ..."

Zdjecia sa piekne.

https://www.youtube.com/watch?v=y765gdd3rEc
#5
(2016-03-23, 09:23 AM)catty napisał(a): Geraldo, a tak z ciekawosci: ogladales go w 1979 roku? :-) (lub raczej 1980 roku bo chyba wtedy dotarl do Polski).
Heh, powiem Ci, że to prawdopodobne, ale nie za bardzo pamiętam,może 1982 lub 83'
Byłem wtedy na kolonii w Iwoniczu Zdroju i nas na ten film puścili, takich gówniarzy.
ŁOł Pół kina z seansu wyleciało, ale ja kwardy byłem i zostałem, dopiero w nocy żałowałem, że zostałemTongue

Się dotleniałem w Iwoniczu, bo astmę miałem, ale wzięła i przeszła, jak se pod grzybkiem pochodziłem i pośpiewałem piosenkiWink
#6
No to kolejny film, który mi zapadł, choć w tych czasach jeszcze byłem puncorem i za The Doors nie przepadałem, hmm to łagodne określenie, nie znosiłem ich bo używali klawiszy, co dla mnie było zbrodnią w muzyceWink


Ale film zrobił na mnie wrażenie ze świetnym wtedy Valem Kilmerem[/url] i moją kochaną Megusią czyli Meg RyanWink



[url=http://www.filmweb.pl/person/Val.Kilmer]
#7
OKRUCHY DNIA/ rezyseria James Ivory/ 1993 r


Do tego filmu dotarlam w 1996 roku.Obejrzalam go tylko raz i gleboko wlazl mi do duszy.

Do dzis pamietam swoje wrecz bolesne skupienie podczas ogladania.A.Hopkins i E.Thompson- wirtuozi.
Nie da sie opisac gry aktorskiej tego duetu to trzeba zobaczyc.Przepelnieni uczuciami udaja sami przed soba,ze ich nie maja.Najwazniejsza ma byc praca.Wrecz niewolnicza nie zostawiajaca miejsca na inne najwazniejsze sprawy zycia.
Porusza kilka waznych problemow nie dajac odpowiedzi.Widz musi sam sie nad nimi zastanowic.Pobudza do myslenia.
W tle watki historyczne, narodziny faszyzmu, wojna.

https://www.youtube.com/watch?v=n_ap4Czeo4Y
#8
Pulp Fiction
Tiaa, to jest film, który mnie rozjechał
I ta muza. Ech. I ci aktorzy, ech,ech
I to, jak zwykli mordercy używają Biblii, aby sobie tłumaczyć swoje, hmm, zachowanie swoje sobie tłumaczyć
I te cudaWink




Zdaje się, że nie oglądnąłem "Okruchów dnia"
Jak to możźszliwe?
Nadrobię z pewnością, bo dla samych aktorów wartoWink
#9
CZAROWNICA, LEW I STARA SZAFA/2005/rezyser- Andrew Adamson

Poniewaz zblizaja sie swieta moze warto przypomniec sobie ten film.A kto nie widzial - obejrzec.

Poszlam do kina, glownie dlatego, ze kocham Kroniki Narnijskie C.S. Lewisa, ktore czytalam niezliczona (!) ilosc razy.
I nie bylam rozczarowana. Na tyle mi sie spodobal, ze obejrzalam go potem jeszcze z dwa razy.No i poszczegolne sceny wiecej niz dwa razy :-).

Moja ulubiona postac to Lucy, dziewczynka wrazliwa i wyczulona duchowo.To wlasnie ona odkrywa przejscie do innej rzeczywistosci.
No i oczywiscie ASLAN...jakie ma imie w NASZYM swiecie? https://www.youtube.com/watch?v=P8pZQHZWuGM

https://www.youtube.com/watch?v=uJJScRFXa-I kto moze bez dubbingu to polecam bez



Geraldo, nadrob ( Okruchy dnia) koniecznie :-) pozdrowka
#10
PATROL z Costnerem i Kutcherem - czyli jakie podejście powinien mieć chrześcijanin
TAM I Z POWROTEM z Gajosem i Fryczem
MONEYBALL z Pittem
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości