Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata o wiarygodności Ewangelii (angielski)
#20
Eliahu napisał(a):Ja słyszałem, że Łukasz był lekażem i nie-żydem.
Samo to czyni opowieść niewiarygodną - Dwunastu facetów, jedenastu Żydów a doktorem jest goj. Niewiarygodne.

Jasne, to by było bez sensu. Łukasz nie był na pewno jednym z 12. Nawet nie twierdzi, że był. Na żadnej liście nie ma czegoś takiego jak "apostoł Łukasz" :-) Jeśli już, to był to Grek i znajomy Pawła, być może prozelita (nieźle się orientował w judaizmie).

Eliahu napisał(a):Ciekawa jest też kwestia niektórych różnic w tekscie na różnych manuskryptach. Np. brak opisu zmartwychwstania w starych wersjach, chyba Marka...

Najstarsza wersja kończy się na Mk 16:8 (kobiety przerażone uciekają z grobu i nic nikomu nie mówią). Końcówkę, czyli 16:9-20 dopisał potem kto inny. Nie wiadomo, czy oryginalnie było inne zakończenie, czy po prostu tekst się urywał na tym dziwnym wersecie.

Eliahu napisał(a):....a powiedz, ty jesteś chrześcijaninem?

Tak.

Eliahu napisał(a):Tak ogólnie, to mnie udeża to ile razy słyszałem jak chrześcijanie-protestanci powoływali się na tradycje katolickie w swoich wywodach. Np. "naoczni światkowie spisali ewangelie i oddali za tą prawdę życie". itd., itp....

Też mnie to śmieszy. Tradycje ojców kościoła są wiarygodne tylko wtedy, kiedy są użyteczne dla argumentu :-)


Wiadomości w tym wątku
RE: Debata o wiarygodności Ewangelii (angielski) - przez mateusz - 2016-05-10, 08:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości