Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie bardzo trudne
#21
To prawda oczywiście, ale jak to ktoś kiedyś powiedział i mi się spodobało: nie ma Dobrej Nowiny bez złej nowiny. Gdyby nie upadek człowieka, to nie potrzebowalibyśmy w ogóle zbawienia. Jezus nie przyszedł z nudów, ale w bardzo ważnym celu. Jeśli się pominie przyczynę tej sytuacji i to, co by nas czekało bez niego, to cała ta historia nie ma sensu.

Więc nie budujmy na strachu, ale też nie przemilczajmy jak sprawa wygląda.
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.
#22
Masz rację Gronostaj
A co dla Ciebie oznacza "budowanie na strachu"?
Kiedyś oglądnąłem sobie filmik


Heh, śmiszny i nieważne czy się zgadzam z tezami tam zawartymi,ale...
Ale jak się tak człowiek zastanowi chwilkę nad sobą i swoim postępowaniem.....
To piękne powiedzenie, którego używa większość ludzi:
"No przecież nie jestem taki zły i krzywdy nikomu nie robię"
Powinno pójść w zapomnienieWink
Powinno, ale większość ludzi dalej twierdzi, że są całkiem dobrymi ludźmi....
#23
Zdecydowanie tak. Powiem ci, że nawet w kryminale siedzą sami niewinni, bo to, że siedzą, zwykle jest winą kogoś innego. A to kapuś doniósł, a to kumpel wsypał, a to pecha mieli, a to sędzia wredny itd,... itd...
Tyle, że Jezus wyraźnie powiedział czyim zadaniem jest przekonać świat o grzechu, a czyim głosić Królestwo Boże - dobrą nowinę. Wydaje się, że często kościół robi sam sobie pod górkę zajmując miejsce Ducha Świętego, ale to już inny temat :)
#24
@Gerald
Najbardziej zła i antyludzka nauka jaka jest w chrześcijaństwie.
Przekonanie o tym, że jest coś fundamentalnie złego w byciu człowiekiem. Jezus z kolei przedstawiony jako bezgrzeszny z czego jedyny wniosek jest taki, że człowiek aby usprawiedliwić swoje istnienie powinien służyć lub wręcz oddać życie za innych.

Nie wiem jakim cudem ludzie nie dostrzegają absurdu tej nauki. Jednocześnie przedstawia się sędziego który mówi, że sprawiedliwość domaga się kary a zdanie później prezentuje się niewinną osobę cierpiącą po to by kryminalista wyszedł z puchy. Serio, TO jest sprawiedliwe?


Pozatym to, że raz ukradłem robi ze mnie złodzieja w takim samym stopniu jak to, że raz wymieniłem koło robi ze mnie mechanika samochodowego albo to, że raz się napiłem alkocholika. Czyli wcale.
#25
(2016-06-05, 01:14 PM)Eliahu napisał(a): @Gerald
Najbardziej zła i antyludzka nauka jaka jest w chrześcijaństwie.
Przekonanie o tym, że jest coś fundamentalnie złego w byciu człowiekiem.
Ja nie wyciągnąłem takich wniosków z tego filmiku
Ja wyciągnąłem wnioski, że jesteśmy grzesznymi ludźmi, choć nam się wydaje, że jesteśmy całkiem super ludźmi.
A to w sumie jeszcze gorzej, bo nie ma chyba nic gorszego niż brak świadomości własnej obłudy

Cytat:Eliahu
Poza tym to, że raz ukradłem robi ze mnie złodzieja w takim samym stopniu jak to, że raz wymieniłem koło robi ze mnie mechanika samochodowego albo to, że raz się napiłem alkoholika. Czyli wcale.

Jak raz ukradłem i nie poniosłem kary, a tylko korzyści to i pewnie znowu ukradnę
Ale tu nie chodzi  o to czy ukradłem raz czy pół raza
Pytanie jest czemu w ogóle przyszło mi do głowy, aby coś ukraść, jeśli to nie moje?
#26
"Pytanie jest czemu w ogóle przyszło mi do głowy, aby coś ukraść, jeśli to nie moje?"
Bo jesteś człowiekiem a nie aniołem.
#27
No właśnie
#28
A antyludzką ideą nazywam ideę która każe ci się czuć z tego powodu winnym, oraz wierzyć, że zasługujesz z tego powodu na wieczne potępienie.
#29
@Eliahu
"Pozatym to, że raz ukradłem robi ze mnie złodzieja w takim samym stopniu jak to, że raz wymieniłem koło robi ze mnie mechanika samochodowego albo to, że raz się napiłem alkocholika."

...albo że ktoś raz zgwałcił czyjaś żonę - gwałciciela, albo raz zabił czyjąś córkę - mordercę.
#30
Kwestia definicji.

Mechanik samochodowy to oprócz tego, że wymienia koła, to jeszcze ma jakieś pojęcie o tym fachu. Bez tego jest człowiekiem z jakąś umiejętnością.
Alkoholik to człowiek notorycznie nadużywający alkoholu, nie panujący nad tym.
Gwałciciel to człowiek, który kogoś zgwałcił.
Morderca to człowiek, który kogoś zamordował.

A złodziej jest bardziej płynny. Też bym nie rzucał od razu tego słowa i nie ma w ogóle takiej potrzeby, żeby pokazać o co w chrześcijaństwie chodzi. Jezus nie zbawia od epitetów, tylko od skutków grzechu. Popełniłeś grzech => potrzebujesz zbawienia.

Przez budowanie na strachu rozumiem koncentrowanie się na tym, że człowieka bez Jezusa czeka potępienie. To jest prawda czysto technicznie rzecz biorąc, ale ważniejsze (i przyjemniejsze, i bardziej przekonujące) jest to, że Bóg złożył ogromną ofiarę za te grzechy. Zbawienie nie jest wcale za darmo. W dodatku cena jest wielka i nie jesteśmy w stanie jej zapłacić. Dobra Nowina polega na tym, że Ktoś już zapłacił i umożliwia nam skorzystanie z tego dużo mniejszym kosztem. I to jest tak super, że nawet gdyby nie było potępienia, to warto by było skorzystać - oddać Jezusowi skończone życie doczesne w zamian za nieskończone życie wieczne. Czysty zysk.
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości