Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bog jest sadystą.i do tego samolubem
#1
Lightbulb 
Otoz dlaczego Bog jest sadysta i samolubem...
Sadysta lubi zadawac cierpienie innym ,a to drugie to sami wiecie.
Bog stworzyl swiat i umiescil w nim czlowieka,czlowieka kruchego ,w swiecie zla i nienawisci i poddawanego kuszeniu .
Taki prosty ,praktyczny przyklad :
Urodzil sie  czlowiek ktory wcale nie chcaial sie urodzic i nikogo o zycie nie prosil ,widzial w zyciu tylko zlo (to dlatego ze zycie jest zle Smile ),zyl bo musial .poniewaz nie chcial aby przez jego samobojstwo cierpiala jego rodzina.Musi sie meczyc na tym swiecie bo nie che byc taki sam jak bog ...a co jesli nie przyjal chrztu ,nie modlil sie ,tylko zyl ? jeszcze co-
pojdzie do piekla, do potepienia ,jak wyglada to pieklo jeszcze gorzej?Bo tak dziala bog. Inny przyklad :Jesli ktos byl w swoim swiecie zly,bardzo zly.Ale byl taki bo nie mogl wytrzymac na tym swiecie ze zaczal sie staczac i mordowac tysiace osob ?
Inny przykladTongueo co bog tworzyl ludzi ? bo  samemu mu bylo smutno...ale nie obchodzi go los ludzi .Bog patrzy na zlo i nic nie robi jak jego stwory sie boja .
W koncu stworzyl bog nas na swoje podobienstwo , a jacy sa ludzie ?- jesli tylko moga , sa zli,i nawet ,nawet jesli nie musza to
zadaja cierpienie innym bo maja w sobie zlo tak jak bog.
Nooo tyle chcialem wam powiedziec bo mi sie nudzi  Sleepy
Dlaczego bog karze jeszcze byc dobrym nie dosc ze nas stworzyl to jeszcze nam rozkauje i karze ....-Taki jest bog
I to nie wszystko bog do tego jest niesprawiedliwy i to jak! ..Jedni maja wszystko a inni musza wegetowac .A ulubiona zabawa boga jest choroba  nie ma to jak komus
zadac jakas chorobe albo cierpienie ...pewnie sprawi to mu wiele radosci skoro tak czesto to robi Smile
Czyzby to koniec swiata ?czy ta wojna zakonczy to dzielo -dzielo boga ?
Moze bog ma juz dosc ludzi i ich narzekan i wątow
Hmm 3 wojna swiatowa konczaca sie uzyciem bomb atomowych -znaczy nie atomowych ale wiadomo-
Ciekawe ,ciekawe,czy przepowiednia sie spelni?
#2
Aleosohozi?????
#3
(2016-05-20, 03:43 AM)Konq napisał(a): Aleosohozi?????

mowie prawde
#4
(2016-05-20, 09:08 AM)bartek164 napisał(a):
(2016-05-20, 03:43 AM)Konq napisał(a): Aleosohozi?????

mowie prawde

To znaczy - masz problemy w życiu i uważasz, że pomoże ci zrzucenie całej winy, za twój los, na Boga?
#5
Bog to k. taka jest prawda to nie moja wina ...i sie nie wyrzywam mowie tylko prawde a ty nic nie wiesz  Sad 
#6
Prawda ma to do siebie, że każdy ma swoją.
To o czym piszesz Bartek to nie jest prawda tylko Twój punkt widzenia, ja mam inny i też jest to świento prawda, tys prawda i gówno prawda jak mawiał pewien mądry ksiundz
#7
(2016-05-21, 08:55 AM)Gerald napisał(a): Prawda ma to do siebie, że każdy ma swoją.
Tak wiesz kto tak mowil-faszysci.Oni tak mowili.bog ma z nimi wiele wspolnego.Racja jest taka ze bog jest niesprawiedliwy i beznadziejny a racja zawsze jest taka sama
PS.Jak masz pisac glupoty to przynajmniej nie zasmiecaj mi posta ,bede go stale upiekszal
#8
Cześć Bartek, chciałem napisać Ci w skrócie tylko esencje ewangelii bo wiem że wielu ludzi sobie nie zdaje sprawy z wielu rzeczy. 
Po pierwsze Bóg nie stworzył złego świata, wszystko co zrobił dla człowieka było dobre i miało dobrem obfitować. Od początku wolą Boga było to aby człowiek z nim współpracował podporządkowując sobie i zaludniając Ziemię. To właśnie miała być współpraca Stwórcy ze stworzeniem. Człowiek dzięki niej mógł wykazywać się kreatywnością jednocześnie mogąc przebywać i obcować z Bogiem, otrzymując od Niego prowadzenie i pomoc. Jednak zamiast czynić wolę Boga postanowił czynić wolę szatana, a jak jest napisane tego kogo wolę czynisz tego czynisz panem nad sobą. Adam i Ewa poddali siebie i całe swoje potomstwo szatanowi w niewolę, stając się śmiertelni i cieleśni, odtrącając synostwo jakim Bóg ich obdarzył. Dlatego właśnie Jezus nazywał szatana: panem, bogiem i władcą tego świata. To zniewolony człowiek czyniący wolę szatana czyni ten dobry świat dany od Boga złym i naprawdę ciężkim do egzystencji i jeszcze do tego szatan zwala wszystko na Boga żeby ludzie nigdy nie zrozumieli tej prostej prawdy i nie odnaleźli ratunku u Boga.
Teraz tak, przykazania są nie do wypełnienia więc nawet nie ma co się łudzić że gdy staniemy przed Bogiem okażemy się sprawiedliwi. Wypełnienie ich uniemożliwia nam nasza upadła-cielesna natura. Niemożliwością jest samodzielne wypracowanie sobie zbawienia, bo karą za grzech jest śmierć, wystarczy jeden grzech i jezioro ognia. Bóg jednak nie jest sadystą i to widzi, wie o tym że jesteśmy mocno niedoskonali dlatego zawsze, jeszcze w wiekach przed Jezusem, mimo tego że przecież istniało prawo nie pozwalał ludziom którzy mu zaufali przepaść. Ludziom którzy byli przecież grzesznikami. Przecież nawet król Dawid który był najbardziej według serca Boga czynił w słabości niewiarygodnie nikczemne rzeczy. To na co Bóg zwracał uwagę to serce do Boga i innych ludzi oraz wiara i zaufanie. To dla Boga było wystarczające. Tak Bogu zależało na zbawieniu człowieka, ale nawet w tych sprawach mało kto okazywał się wierny. Cała ludzkość pędzi ku zagładzie, dlatego przyszedł Jezus, jako pierwszy człowiek (na ziemi był doskonale człowiekiem) wypełnił wszystkie przykazania dlatego przed Ojcem był bez winy. My natomiast jesteśmy grzeszni więc zgodnie z Prawem Bożym: jemu należała się wieczna chwała a nam wieczne potępienie, jednak Bóg tak umiłował świat że wziął na siebie karę za nasze grzechy, dokonał wymiany- życie wieczne dla grzeszników natomiast upokarzająca śmierć na oczach całego świata dla jedynego sprawiedliwego - Jezusa. Jego krew została przelana aby nasza nie musiała.
Żeby w tej wymianie mieć udział musisz przełamać swojego ego, swoją pychę, zapatrzenie w siebie i ukożyć się przed Bogiem wołając szczerze i z głębi serca do Niego: Boże jestem grzesznikiem nie daję rady wypełnić twoich przykazań, wybacz mi i uratuj mnie bo nie chcę tak już dłużej żyć! Wszytko to oddaję Jezusowi na krzyż, daj mi nowe serce i uczyń mnie gorącym dla Ciebie. Jeżeli to zrobiłeś gratulacje jesteś zbawiony, tak,  tylko tyle wystarczało, jedna szczera minuta w ciągu całego twojego życia wystarczy. To jest właśnie sedno ewangelii- nie jestem w stanie nie grzeszyć i widzę w tym PROBLEM! więc proszę Boga o pomoc i przebaczenie. To jest własnie narodzenie się na nowo.
Ja przeżyłem coś takiego jakieś 3 lata temu więc wiem o czym piszę, wcześniej przez 15 lat byłem ateistą z myślami samobójczymi w depresji i bez nadziei. Po tym wydarzeniu Bóg zabrał całe tony ciężaru z mojego serca, nienawiść, złość i depresję, nałogi i dał mi swojego Ducha. Śmieję się teraz z czego innego niż wcześniej, płaczę z innych powodów, mam inne cele w życiu i całą moja natura jest inna. Czy nadal grzeszę? Tak, grzeszę ale mam nowe serce i Ducha Świętego, który mówi do mojego nowego serca gdy robie coś nie tak: postąpiłeś źle. Wtedy proszę Boga aby pomógł przezwyciężyć móoją słabość i tak sukcesywnie, negatywna cecha charakteru po negatywnej, mój charakter się zmienia idąc za nowym sercem. Jest to nadnaturalne i nie byłoby możliwe bez Ducha Świętego, którego otrzymałem jako dar łaski (czyli niczym niezasłużony) w momencie nawrócenia. Nie grzeszenie jest łatwe bo nie żyję już pod prawem ale pod łaską i grzech mnie nie ciągnie tak ku sobie, jest wręcz przeciwnie bo nie chcę grzeszyć i jest to szczere bo wypływa wprost z mojego serca nie jest to nakaz.Smile
Jeżeli chcesz mogę podać Ci świadectwa ludzi zamieszczone na YT którzy rónież narodzili się na nowo i może dzięki temu wszystkiemu zastanowisz się nad tym i wysuniesz z tego wspólny mianownik. 
Tylko tyle chciałem Ci napisać, nie przepadam za dyskusjami na forach, chciałem tylko abyś usłyszałem ewangelię i moje świadectwo.
Pozdrawiam, trzymaj się.
#9
Ale bog nakazal ludzią zyc, kto to robi kto rozkazuje? Jak ktos nie chcial sie urodzic i nie chce zyc.Nie daje wyboru,To on stworzyl zlo bo byl niesprawiedliwy dlatego stworzyl zlo.
#10
Nie rozumiem, jak to stworzył zło? to tak jakbyś powiedział że światłość stworzyła ciemność albo ciepło stworzył zimno. Tak jak gdy nie ma światła jest ciemność, tak jak gdy nie ma ciepła jest zimno tak też gdy nie ma Boga jest zło


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości