Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Jezus przyszedł tylko do Żydów?
#81
(2016-10-30, 10:47 AM)Gerald napisał(a): Poglądy Apostoła Pawła w tej sprawie są chyba ogólnie znane....

Właśnie w tym rzecz iż tego stanowiska apostoła jakoś nikt nie wymienił. Skoro pogląd człowieka na którym między innymi zbudowany jest Kościół, jest ogólnie znany. To czy jest on znany dla Ciebie osobiście ?
#82
Cytat:krecik
Skoro pogląd człowieka na którym między innymi zbudowany jest Kościół, jest ogólnie znany. To czy jest on znany dla Ciebie osobiście ?

Tak, jest mi znany.
W tym wątku nie chodzi o to, aby deliberować nad rzeczami "oczywistymi" ( Apostoł Paweł jest zwany Apostołem Pogan lub Narodów), tylko, bardziej chodziło mi o to, aby pochylić się nad rzeczami nieoczywistymi i spróbować naświetlić czy z 4 Ewangelii jasno wynika, że Jezus dał szansę na zbawienie tylko Żydom czy też nie tylko, bo jak widać to już takie oczywiste być nie musi. Chociaż, jak wcześniej wspomniałem co oczywiste zdaje się być dla jednych wcale takim nie musi być dla innych....
Ale te nieporozumienia pewnie wynikają z nie do końca trafnie sprecyzowanego tematu. Tak to jest, jak autor liczy na zrozumienie nie precyzując do końca co ma na myśli, chociaż, jak wynika z rozmowy, niektórzy doprecyzowali to czego autor czyli ja, nie doprecyzował....
Wracając.... Twoim zdaniem, gdybyś musiał opierać się na samych Ewangeliach pokusiłbyś się o wyciąganie jakiś wniosków w tej kwestii czy jednak niezbędne jest odniesienie się do wizji Piotra lub listów Pawła ?
#83
(2016-10-30, 01:38 PM)Gerald napisał(a):
Cytat:krecik
Skoro pogląd człowieka na którym między innymi zbudowany jest Kościół, jest ogólnie znany. To czy jest on znany dla Ciebie osobiście ?

Tak, jest mi znany.
W tym wątku nie chodzi o to, aby deliberować nad rzeczami "oczywistymi" ( Apostoł Paweł jest zwany Apostołem Pogan lub Narodów), tylko, bardziej chodziło mi o to, aby pochylić się nad rzeczami nieoczywistymi i spróbować naświetlić czy z 4 Ewangelii jasno wynika, że Jezus dał szansę na zbawienie tylko Żydom czy też nie tylko, bo jak widać to już takie oczywiste być nie musi. Chociaż, jak wcześniej wspomniałem co oczywiste zdaje się być dla jednych wcale takim nie musi być dla innych....
Ale te nieporozumienia pewnie wynikają z nie do końca trafnie sprecyzowanego tematu. Tak to jest, jak autor liczy na zrozumienie nie precyzując do końca co ma na myśli, chociaż, jak wynika z rozmowy, niektórzy doprecyzowali to czego autor czyli ja, nie doprecyzował....
Wracając.... Twoim zdaniem, gdybyś musiał opierać się na samych Ewangeliach pokusiłbyś się o wyciąganie jakiś wniosków w tej kwestii czy jednak niezbędne jest odniesienie się do wizji Piotra lub listów Pawła ?

Moim zdaniem to na pytanie wątku odpowiedziałeś już w pierwszym wpisie zamieszczając tekst z Ewangelii Jana 10, o tym że Jezus musi przyprowadzić i inne owce do jedynej owczarni. W chwili wypowiadania tych słów to Nowe Przymierze nie było jeszcze ratyfikowane. Zostało to spełnione dopiero na Golgocie po okrzyku Jezusa „wykonało się”. A te inne owce to są wierzący Bogu właśnie po Ofierze Syna Człowieczego. Jestem prostolinijnym uczniem Chrystusa, rozumiem to zwyczajnie. Przekonuje i utwierdza mnie najbardziej Rzymian 9, 10 i 11 rozdział. Jakiejkolwiek doktryny/nauki, nie można budować jedynie na Ewangeliach, albo listach, lecz na CAŁEJ BIBLII.



Natomiast ja odświeżyłem ten wątek rozwijając trochę poboczne zagadnienie, gdyż tak toczyła się dyskusja.
#84
Twoja racja
Tak potoczyła się dyskusjaWink Dzięki za wypowiedź, fajnie jak ludziom się chce mówić o tym w co wierząWink

@krecik
Jakiejkolwiek doktryny/nauki, nie można budować jedynie na Ewangeliach, albo listach, lecz na CAŁEJ BIBLII.
I dlatego to forum to nie budowa
To tylko rozmowaWink

#85
Lecz „... Złe rozmowy psują dobre obyczaje. „
[1 Kor 15;33].

Uważam że w ten sposób przejawia się błądzenie ludzi ! Smile
#86
(2016-10-04, 10:43 AM)krecik napisał(a): Uważam się za Żyda, chociaż moi rodzice i dziadkowie nimi nie byli (dalej nie znam swoich przodków). Uważam tak dlatego że Słowo Boże upoważnia mnie do tego. Dziwię się że nikt tych fragmentów nie zacytował :
„  Albowiem nie ten jest Żydem, który jest nim na zewnątrz, i nie to jest obrzezanie, które jest widoczne na ciele,  ale ten jest Żydem, który jest nim wewnętrznie, i to jest obrzezanie, które jest obrzezaniem serca, w duchu, a nie według litery; taki ma chwałę nie u ludzi, lecz u Boga.  „
[Rz 2;28-29].
O obrzezaniu serca mówi też  fragment w Kol 2;11-14...o tym to może potem.

Chodzi o DUCHOWE pokrewieństwo, bo Biblia w innym miejscu mówi też tak :

„  O nierozumni Galacjanie!... […]  Z tego możecie poznać, że ci, którzy są z wiary, są synami Abrahama. 

 A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy. „
[Ga 3;1 i 7-9 i 24-29].
Powiem słowami Biblii, o nierozumni Polacy forumowicze !
Czy trzeba komentować ten fragment czyż nie jest on dość jednoznaczny ? Cały ten list apostoła Pawła dosadnie porusza to zagadnienie w 5;5-6 i 6;15-16. Generalnie chodzi o to żeby być nowym stworzeniem i ukryć się w Jezusie Chrystusie.


Oj, kolego, jest jednoznaczny (ten drugi), z tym, że Abraham NIE BYŁ ŻYDEM!! Żydów jeszcze wtedy w ogóle nie było. Wszystkie współczesne Abrahamowi w tamtych regionach ludy były semickie. "Naród wielki" miał dopiero powstać z Abrahama i pierwszy raz Izraelitów "narodem" nazywa Mojżesz.

Mało tego, jeśli jesteśmy "w Chrystusie", o czym piszesz w ostatnim zdaniu, to jesteśmy w tym, który, "pierwej niż Abraham był".

Nie widzę więc dalej powodu przypisywania sobie bycia Żydem.
#87
(2016-12-01, 08:48 AM)piotrz napisał(a): Oj, kolego, jest jednoznaczny (ten drugi), z tym, że Abraham NIE BYŁ ŻYDEM!! Żydów jeszcze wtedy w ogóle nie było. Wszystkie współczesne Abrahamowi w tamtych regionach ludy były semickie. "Naród wielki" miał dopiero powstać z Abrahama i pierwszy raz Izraelitów "narodem" nazywa Mojżesz.

Mało tego, jeśli jesteśmy "w Chrystusie", o czym piszesz w ostatnim zdaniu, to jesteśmy w tym, który, "pierwej niż Abraham był".

Nie widzę więc dalej powodu przypisywania sobie bycia Żydem.

Proszę nie czepiaj się słówek ! Bo skoro jestem w Tym który był przed Abrahamem, to jestem w Żydzie. Zapewne nie podważysz nacji Jezusa Chrystusa ?
#88
(2016-12-01, 11:18 AM)krecik napisał(a): Proszę nie czepiaj się słówek ! Bo skoro jestem w Tym który był przed Abrahamem, to jestem w Żydzie. Zapewne nie podważysz nacji Jezusa Chrystusa ?

Nie czepiam się słówek to dość istoty 'szczegół'. Jezus nie był Żydem ani przed wcieleniem, ani po Zmartwychwstaniu i wstąpieniu do Nieba.
Masz jakiekolwiek uzasadnienie na to, że był? Skoro istniał przed Abrahamem i powstaniem narodu żydowskiego to jak mógł być Żydem? A skoro po zmartwychwstaniu i uniesieniu do nieba, gdy otrzymał uwielbione ciało, jaki miał związek z Żydami?

Rzm 1:  "… o Synu swoim, potomku Dawida według ciała,…"

2Kor 5:16
(16) Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.
#89
Czy w ogóle jest sens "uważać się " za Żyda czy też nie w kontekście tych twierdzeń

A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus List do Kolosan 3

 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.  Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. List do Galatów 3


Skoro przestało to mieć jakiekolwiek znaczenie.....
#90
(2016-12-02, 07:39 PM)piotrz napisał(a): Nie czepiam się słówek to dość istoty 'szczegół'. Jezus nie był Żydem ani przed wcieleniem, ani po Zmartwychwstaniu i wstąpieniu do Nieba.
Masz jakiekolwiek uzasadnienie na to, że był? Skoro istniał przed Abrahamem i powstaniem narodu żydowskiego to jak mógł być Żydem? A skoro po zmartwychwstaniu i uniesieniu do nieba, gdy otrzymał uwielbione ciało, jaki miał związek z Żydami?

Rzm 1:  "… o Synu swoim, potomku Dawida według ciała,…"

2Kor 5:16
(16) Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy.

To że Jezus Chrystus jako Syn Człowieczy urodził się w rodzinie żydowskiej z Dziewicy o imieniu Maria, jest jedną niezaprzeczalną sprawą...

NATOMIAST, czym innym jest Jego tytuł Syn Boży. Nie zastanawiało Cię nigdy to że używał tych określeń zamiennie ?



Ten fragment z 2 Kor 5;16 to powinieneś zaadresować do tych którzy robią Jego malunki i uobecniają Go w waflu !!!

(2016-12-03, 01:51 AM)Gerald napisał(a): Czy w ogóle jest sens "uważać się " za Żyda czy też nie w kontekście tych twierdzeń

A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus List do Kolosan 3

 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.  Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. List do Galatów 3


Skoro przestało to mieć jakiekolwiek znaczenie.....

Zobacz na rozdział 6;14-15 „

 Co zaś do mnie, niech mnie Bóg uchowa, abym miał się chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez którego dla mnie świat jest ukrzyżowany, a ja dla świata.  Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie


Jak widać w tym fragmencie i wielu innych, że ma to wielkie znaczenie ! Czy wiesz o co chodzi w tym określeniu ?
Co jest Twoją chlubą ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości