Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło?
#29
(2016-06-04, 01:51 PM)Konq napisał(a): Na przykład Hitler na pewno pójdzie/poszedł do piekła, jego rodzice raczej sobie jednak na nie nie zasłużyli, więc jako gorliwi chrześcijanie będą blisko swojego Boga. Jak się żyje blisko Boga wiedząc, że wasz malutki syneczek, cierpi w piekle za grzechy dorosłego życia?

Przypomina mi się ten fragment:

Mt 22:25-30 napisał(a):Otóż było u nas siedmiu braci. Pierwszy ożenił się i umarł, a ponieważ nie miał potomstwa, zostawił swoją żonę bratu. Tak samo drugi i trzeci – aż do siódmego. W końcu po wszystkich umarła ta kobieta. Do którego więc z tych siedmiu należeć będzie przy zmartwychwstaniu? Bo wszyscy ją mieli [za żonę]. Jezus im odpowiedział: Jesteście w błędzie, bo nie znacie Pism ani mocy Bożej. Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.

Najwyraźniej coś będzie wtedy inaczej. Nasze relacje i związki nie będą już tak ważne, jak teraz. Wydaje mi się to dziwne, może nawet bulwersujące według dzisiejszych standardów i nie rozumiem tego, ale ufam, że Bóg wie co robi i że to będzie dobre. Już mi się zdarzało, że chciał ode mnie czegoś absurdalnego, a potem działało lepiej niż cokolwiek, co sam byłbym w stanie wymyślić. Więc zaryzykuję, że i tym razem tak będzie.
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło? - przez gronostaj - 2016-06-04, 03:26 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości