Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło?
#34
(2016-06-04, 07:32 PM)gronostaj napisał(a): Zdaje mi się, że tutaj popadasz w drugą skrajność. Z "wszystko będzie tak samo jak za życia" przeszedłeś na "wszystko będzie inaczej niż za życia". Obstawiałbym coś pośrodku - trochę tak samo, trochę inaczej.

Poza tym nikt nie mówi, że dusza będzie odczuwała cierpienie tak samo jak za życia. Coniektórzy tutaj (w tym ja) twierdzą tylko, że będzie odczuwała cierpienie. Na czym ono będzie polegało i czy będzie podobne do tego, co dziś nazywamy cierpieniem, nie wiem. Może. W każdym razie coś nieprzyjemnego.

Nie wiem czy to jest popadanie w skrajność. Spytałem, na tym forum, czy wiadomo coś o tym jak to wygląda w praktyce, po czym zostałem zarzucony cytatami z Biblii, które były bardzo sugestywne w swej wymowie. Gdyby mi odpowiedziano: nie wiadomo nic na ten temat, to bym się więcej nie dopytywał. I tym samym cały ten temat można zamknąć słowami: "Nie wiadomo czy Bóg zsyła cierpienie po śmierci za grzechy popełnione w życiu!".


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło? - przez Konq - 2016-06-04, 08:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości