Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło?
#35
@Konq
"Otrzymałem odpowiedź (cytaty) na podstawie których można wywnioskować, że Piekło to miejsce cierpień, które są cierpieniami ciała nie duszy. Mój wniosek więc, że człowiek będzie w piekle odczuwał takie same cierpienia, jakich mógłby doświadczyć (jego ciało mogłoby doświadczyć) za życia. Czemu więc w Niebie szczęście wygląda inaczej niż za życia (w znaczeniu nikt nie wie co jest szczęściem w Niebie)?"

O piekle moje zdanie znasz - to sprytnie skonstruowany z różnych terminów, niebiblijny, opierający się na nośnych atrybutach (ogień, cierpienia, zgrzytanie zębów itp) straszak na wiernych.
Od czasów babilońskich obecny w religiach pogańskich przeniknął do chrześcijaństwa.
Za nic nie rozumiem czemu szargająca opinię Bogu nauka o piekle ma więcej obrońców niż np Królestwo Boże, będące główną nauką Jezusa.
Dziwne jak "chrześcijanie" bronią piekła...

Co do ciała to idę na łatwiznę i wystarcza mi to co powie pierwszy lepszy patolog - człowiek po śmierci NIC nie czuje. Potem jego ciało najczęściej się rozkłada, jedzą go robaczki lub jest kremowane i tym bardziej nie może NIC czuć. To raczej niepodważalne jest.

Co do nieba to też nie rozumiem skąd można wywnioskować, że to taka "kraina szczęśliwości". Apostołowie wspominali, że wybierający się do nieba mieli być "królewskim kapłaństwem", mieli sądzić nawet aniołów, wiązało się to z zaszczytnymi, ale jednak obowiązkami. Ci co do nieba się wybierali to "pracusie" byli
Jeśli w jakimś miejscu Biblia mówi o lokalizacji raju, to jest to księga Rodzaju, gdzie bardzo wyraźnie jest o tym, że ma być na Ziemi.
Bóg miałby zmienić zdanie?


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło? - przez danielq - 2016-06-04, 11:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości