Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło?
#39
(2016-06-05, 09:57 AM)Konq napisał(a): @Gerald

Myślę, że kiedy komuś umiera młode dziecko ma nadzieje, że spotka się z nim w niebie. Przynajmniej jeśli chodzi o osoby wierzące. Ta sama sytuacja dotyczy osób, które umierają osieracając malutkie dzieci, one także mają nadzieję na spotkanie swoich sierotek po śmierci. Jeśli więc twoje dzieci, pod wpływem wychowania innych osób, stają się grzesznikami i idę do piekła, to będziesz odczuwał cierpienie nie mogąc się z nimi ponownie spotkać. Albo udawać, że Bóg ci wystarczy w zamian. Albo nie udawać. Wiesz jak to jest?
Już Ci powiedziałem, że nie wiem.
To, że będziesz stawiał pytania nieco inaczej, nie znaczy, że uzyskasz odpowiedź, która Ciebie usatysfakcjonuje

No, pewnie większość osób wierzących ma taką nadzieję
Ja nie
Zgodnie z tym co zacytował Gronostaj nie mam podstaw, aby spodziewać się, że po zmartwychwstaniu będę odczuwał cierpienie
Coś mi się zdaje, że zmieni mi się kompletnie postrzeganie i troski świata dzisiejszego niespecjalnie będą w kręgu moich zainteresowań i nawet nie wiem czy moja rodzina będzie w kręgu moich zainteresowań
Bóg jest Bogiem zazdrosnym i z pewnością się to nie zmieniło
Bóg ma pierwszeństwo przed rodziną i to też się nie zmieniło
Nie wiem jak po śmierci, ale za życia na pewno będę cierpiał, jeśli moje dzieci odwrócą się od Boga
A czy po śmierci też będę cierpiał z tego powodu?
Heh, a skąd mam wiedzieć Konq?
Się zobaczy
Ty z pewnością nie będziesz miał takich dylematów, jak tak dalej pójdzieWink
No,chyba, że pójdzie inaczej. Kto to wie
Ale nawet jak pójdzie inaczej to się chyba browara nie napijemy bo pewnie browarów nie będzie Cool


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło? - przez Gerald - 2016-06-05, 02:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości