Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło?
#62
(2016-06-21, 03:16 PM)akte1991 napisał(a): Czyli mówicie że jednak jak ktoś odda swoje życie Chrystusowi to jednak nie może być pewny że zostanie zbawiony? ...

Ten kto odda będzie zbawiony
Jest pewien zgrzyt w stwierdzeniu:
"odda swoje życie Chrystusowi"
Nikt chyba do końca nie wie co to oznacza

(2016-06-20, 06:50 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a):
(2016-06-20, 05:58 PM)mateusz napisał(a):
(2016-06-20, 05:36 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a):
(2016-06-20, 04:37 PM)Przemeks napisał(a): A chrześcijanina ze skłonnością do grzechu? Dodgy
A co to takiego? Huh

Nie masz skłonności do grzechu? To jesteś bardziej święty niż Święty Paweł ;-)

Zapewne nawiązujesz do Listu do Rzymian. Przeczytaj rozdziały 6-8, zwracając uwagę na to, co jest w czasie teraźniejszym, a co w przeszłym. Pierwsza osoba liczby pojedynczej użyta przez Pawła w rozdziale 7 jest zabiegiem retorycznym, a nie dowodem, że opisał swój aktualny stan. Widać to choćby w 7:9 - "Otóż ja żyłem niegdyś bez Prawa, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył" - gdzie Paweł napisał o nadaniu Prawa, jakby wtedy żył.
Jeśli interpretować Rz 7:7nn jako opis stanu Pawła, to otrzymujemy sprzeczność z twierdzeniami w rozdziałach 6 i 8.
Twoim zdaniem Piotr i Barnaba grzeszyli w sytuacji opisanej tutaj:
 Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. 12 Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba6, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się usuwać6 i trzymać się z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. 13 To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę.

14 Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: «Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?»
Czy może nie?


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło? - przez Gerald - 2016-06-21, 06:00 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości