Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło?
#67
(2016-06-21, 06:31 PM)Przemeks napisał(a): 1. Zgadzasz się z poglądem, że druga śmierć, to unicestwienie? Możesz napisać jak to wg. Ciebie wygląda?
Jest pierwsze zmartwychwstanie. Ok.
2. Jest drugie zmartwychwstanie i...?
3. Po Millenium zmartwychwstają pozostali po czym idą na wieczne zatracenie?
4. Tam jest użyte słowo "każdy" został osądzony. Rozumiem, że każdy nie oznacza "każdego" generalnie, lecz "każdego" z danej grupy, tutaj ze zmartwychwstałych w drugim zmartwychwstaniu?
5. To po co ci drudzy w ogóle zmartwychwstaną, jeśli potem pójdą na sąd?
6. Czytałem tutaj na forum, że sąd = wyrok skazujący, chociaż coś mi mówi, że to może być nieprawda, bo czytam dalej, że " jeśli ktoś nie został znaleziony jako zapisany na zwoju życia, został wrzucony do jeziora ognistego.". Z tego wynikałoby, że nawet Ci z drugiego zmartwychwstania mają szansę na życie wieczne.

Wprowadzam numerację, żeby było jasne, co do czego się odnosi.
1. Nie wiem - istnieją argumenty zarówno za unicestwieniem, jak i za wiecznymi mękami. To, czego jestem pewien, to, że się tam nie wybieram, więc nie robi mi to różnicy.
2. I następuje sąd.
3. Wedle mojego obecnego zrozumienia - właśnie tak.
4. Zgadza się, bo w przeciwnym razie mielibyśmy sprzeczność z J 3:18.
5. Nie można sądzić trupa według Prawa, bo nie podlega on pod Prawo. Umarli zatem muszą wrócić do życia, aby mogli zostać osądzeni na mocy Prawa. Dochodzi do tego kwestia techniczna - wg ST świadomość umarłych jest mocno ograniczona, więc sądzenie ich w takim stanie byłoby bez sensu.
6. Z tego zdania wynika, że każdy nieznaleziony w Księdze Życia trafi do jeziora ognia. Nie zawiera ono natomiast informacji, czy ktoś wtedy zostanie znaleziony, a jeśli tak, to jaki los go spotka. Informacji tych niestety nie ma też w zdaniach sąsiednich. Kiedyś rozumiałem to zdanie tak jak Ty, ale od niedawna mam wrażenie, że Rz 3:20 i Jk 2:8-11 sugerują, że może być inaczej.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak Bóg jest dobry, to czemu jest piekło? - przez Młodszy brat Szefa - 2016-06-22, 05:50 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości