Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diabeł i rządy jego
#1
Zapodam wam kilka fragmentów:

Ew. Mateusza 4
(8) Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych (9) i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. (10) Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz.

Ew. Jana 12
(28) Ojcze, wsław Twoje imię. Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię. (29) Tłum stojący /to/ usłyszał i mówił: Zagrzmiało! Inni mówili: Anioł przemówił do Niego. (30) Na to rzekł Jezus: Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. (31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. (32) A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.

Ew. Jana 14
(30) Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie.

Czy potraficie skontrargumentować moje cytaty innymi, które mówiłyby, że diabeł nie jest władcą świata? 
#2
Było sporo cytatów w temacie "Przyjście Syna Człowieczego".
Sam Jezus mówi trzykrotnie, że diabeł jest władcą tego świata, lecz za swojego życia:
J12:31, J14:30, J13.6-11.
Po Jego śmierci i zmartwychwstaniu czytamy, że został posadzony na tronie wraz z Ojcem i "są mu poddane moce zwierzchności i ... "

Zobacz mój ostatni post w tym temacie, tam jest zestaw odpowiednich cytatów (jest ich więcej); post #6
#3
Przydałby się Twój obszerniejszy komentarz pod tymi fragmentami z tamtego tematu. Zadam Ci na razie jedno dwuczłonowe Wink  pytanie: kiedy szatan został wyrzucony (i skąd? z nieba?) i gdzie się znalazł (na Ziemi?).

Zapodaję fragmencik:
Ap. 12
(10) I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. (11) A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. (12) Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy! Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu. (13) A kiedy ujrzał Smok, że został strącony na ziemię, począł ścigać Niewiastę, która porodziła Mężczyznę.

Tu jest napisane: 'biada ziemi i morzu". Jak to rozumiesz?
#4
@Przemeks
Diabeł jest przedstawiany w Biblii jako realna duchowa istota, przeciwstawiająca się Bogu. O tym, że jest władcą tego świata mówił nie tylko Jezus gdy był na Ziemi.
Np 2Kor 4:4 mówi o zrozumieniu tego tematu przez pierwszych chrześcijan, więc po zmartwychwstaniu Jezusa to się jeszcze nie zmieniło.
Władza Szatana nad Ziemią wiąże się z zarzutami, które wysunął przeciw Bogu i które spowodowały bunt pierwszej pary ludzkiej. Pisałem kiedyś o tym w wątku, którego nie mogę niestety znaleźć. O II wojnie światowej chyba.

Wg słów które przytoczyłeś z Objawienia 12 rozdziału "porządki" (które są potrzebne by mogła dziać się wola Boża - o co zresztą polecił Jezus się nam modlić: Mateusza 6:10) które robi Jezus zaczęły się od nieba i zakres działalności Szatana został ograniczony tylko do Ziemi. Taki jest widać plan Boży.
W Hioba np jest, że Szatan miał wcześniej dostęp do nieba, rozmawiał nawet z Bogiem. To się skończyło, skupia się teraz tylko na Ziemi.

Czym jest morze pomagają zrozumieć np fragmenty:
- Izajasz przyrównał (57:20) morze do ludzi oddalonych od Boga
- Podobnie w Obj 17:1,15 jest mowa że nierządnica (z kontekstu można wywnioskować, że chodzi o religię fałszywą) siedzi nad wielkimi wodami - rzeszami ludzi.
Ziemia - rządy różnych krajów. W 16 jest, że pochłoną wody, którymi kieruje Szatan jak rzeką.

W kilku miejscach w Biblii, jest mowa o "końcowych dniach", "dniach ostatnich" itp. Jak to konkretnie się przeanalizuje to można dojść do wniosku, że wiąże się to z myślami z Objawienia 12:12, które zacytowałeś i odnosi się do obecnych czasów.
Co ciekawe Jezus kazał nam się z tego cieszyć:
"Ale gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze wyzwolenie”. (Łuk 21:28NW)
#5
No, byli już tacy, co kilka razy podnosili głowy, oczekując, ostatnio zdaje się dwa lata temu. Nawet bilboardy były prawie na całym świecie rozstawione, że to już koniec w konkretnym dniu nastanie.

(2016-06-27, 07:18 PM)Przemeks napisał(a): Przydałby się Twój obszerniejszy komentarz pod tymi fragmentami z tamtego tematu. Zadam Ci na razie jedno dwuczłonowe Wink 

Właśnie odpowiedziałem w tamtym temacie.
Co do dwuczłonowego pytania, generalnie zgadzam się odpowiedzią Danielaq, chyba tutaj wystarczy.
#6
Danielq, chciałbym abyś dookreślił, co oznacza dla Ciebie "wcześniej diabeł miał dostęp do nieba". Wcześniej to znaczy kiedy? Możesz to umieścić na osi czasu?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości