Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki związane z chrześcijaństwem
#1
Jest wątek z muzyką, jest z filmami, przydałby się wątek z wartymi przeczytania książkami związanymi z chrześcijaństwem.
#2
Fajny wątek DecoWink
A mógłbyś coś polecić?
Bo ja polecam BiblięBig Grin
Aha i przeczytałem jeszcze jedną książkę o tematyce chrześcijańskiej
Przegląd Jezusów Polskich
Świetna pozycja pewnego baronaWink I niedroga, warto mieć w swojej biblioteczce
Bardzo polecam
#3
http://szaron.pl/1528-Wiec-nie-chcesz-ju...44607.html

"Wyjdź z niego ludu mój" Petera Whyte'a
https://dysk.onet.pl/link/38Ak4
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#4
Anna Świderkówna, Rozmowy o Biblii (i inne pozycje, taka licealna lekturka nieobowiązkowa)
#5
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4268669/chata

Chciałam Was zapytać, sądzicie o tego typu książkach? Przeczytałam ją prawie
całą wiele lat temu. Ale już wtedy wzbudziła we mnie mieszane uczucia. Dla mnie to takie multi religion, nawiązujące na siłę do chrześcijaństwa.
Dziwiłam się, czemu jest taka popularna wśród chrześcijan. Z drugiej strony rozumiałam, że jest ona bliska tym, którzy mają dzieci lub je utracili Potem oglądałam krytyczny filmik maczugi 71 i miał konkretnie argumenty przeciwko: rozdział po rozdziale. Tak się zastanawiam czy jednak ta książka, teraz także film, nie mogłaby być okrężną drogą do Boga, dla tych, którzy do wierzących ludzi na spotkanie nie pójdą? Albo przynajmniej zastanowi tych, którzy głupio walczą z religią, nawet jeśli nikt ich na siłę nie nawraca. A tak poza tym, czy znacie jakieś książki, który nie są reklamą kolejnego showmana, a umacnianą wiarę albo zaskakują czymś oryginalnym?
#6
Pierwotnie, to znaczy po pierwszym przeczytaniu, zachłysnąłem się tą twórczością. Długo rozmyślałem nad tym, szukałem zdania innych chrześcijan i w rezultacie stwierdziłem iż są tam spore wypaczenia. Nie jestem tak bystry jak Ty. Mieszane uczucia jakie wzbudziła ta książka, są prawidłową reakcją  Smile
#7
Mnie to bardzo zdziwiło, że akurat teraz jest ta książka sfilmowana. Akurat w czasach gdy coraz bardziej walczy się z Bogiem. Czemu nie uważasz się za bystrego?
#8
Cześć.

Mam pytanie.

Czy książka Josha McDowella pt. Sprawa zmartwychwstania i poszlaki dowodowe, które tam są zawarte są bardzo dobrymi powodami by sądzić, że Jezus powstał z martwych?

Sądzę, że może ktoś to czytał i przeanalizował dogłębnie, zobaczymy jaki będzie odzew Smile

Jeśli już piszę, to chętnie pogadałbym z kimś na privie odnośnie tego fundamentu wiary chrześcijańskiej.

Dlaczego wierzy, że Jezus zmartwychwstał?
#9
Cytat: Czy książka Josha McDowella pt. Sprawa zmartwychwstania i poszlaki dowodowe, które tam są zawarte są bardzo dobrymi powodami by sądzić, że Jezus powstał z martwych?

Moim zdaniem nie. I doszedłem do tego wniosku jeszcze jako osoba głęboko wierząca. Po prostu dostawałem od niewierzących wciry w dyskusji próbując używać tego typu argumentów Wink

Główny problem jest taki, że autor traktuje Ewangelie jako słowa naocznych świadków i dlatego uważa ją za wiarygodne źródło. Ale:
a) dla osoby niewierzącej nie ma powodów, żeby tak sądzić,
b) z praktyki sądowej i psychologicznej wiemy, że nawet naoczni świadkowie próbując sobie po latach coś przypomnieć często konfabulują,
c) dalszy dowód jest tautologiczny: oczywiście, że jeśli Ewangelia jest w pełni wiarygodna, to Jezus zmartwychwstał Wink

Dużo solidniejsze argumenty daje Wright w "The Resurrection of the Son of God", ale z punktu widzenia historii też mają potężne wady.
#10
(2018-08-21, 04:26 PM)bartekulka napisał(a): Dlaczego wierzy, że Jezus zmartwychwstał?

Argumenty za, a nawet przeciw można znaleźć tutaj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości