Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa
#31
(2017-06-28, 10:25 AM)Hubert Sebesta napisał(a): @Eliachu abstrahując od Fabiana, mam prośbę.
Napisz swoje zarzuty co do wiary w to, że Jezus był mesjaszem.
Chciałbym się z tym zmierzyć.

Aby nie umknęło, a widzę Eliego to odświeżę
#32
(2017-06-28, 10:06 PM)Gerald napisał(a):
(2017-06-28, 10:25 AM)Hubert Sebesta napisał(a): @Eliachu abstrahując od Fabiana, mam prośbę.
Napisz swoje zarzuty co do wiary w to, że Jezus był mesjaszem.
Chciałbym się z tym zmierzyć.

Aby nie umknęło, a widzę Eliego to odświeżę

A ja bym chętnie poczytała Waszą dyskusję. Fajny pomysł Hubert.
#33
(2017-06-29, 12:05 AM)joann071 napisał(a):
(2017-06-28, 10:06 PM)Gerald napisał(a):
(2017-06-28, 10:25 AM)Hubert Sebesta napisał(a): @Eliachu abstrahując od Fabiana, mam prośbę.
Napisz swoje zarzuty co do wiary w to, że Jezus był mesjaszem.
Chciałbym się z tym zmierzyć.

Aby nie umknęło, a widzę Eliego to odświeżę

A ja bym chętnie poczytała Waszą dyskusję. Fajny pomysł Hubert.

Ja to dla siebie robię. Każdy powinien umieć uzasadnić swoją nadzieję.
#34
(2017-06-29, 06:27 PM)Hubert Sebesta napisał(a):
(2017-06-29, 12:05 AM)joann071 napisał(a):
(2017-06-28, 10:06 PM)Gerald napisał(a):
(2017-06-28, 10:25 AM)Hubert Sebesta napisał(a): @Eliachu abstrahując od Fabiana, mam prośbę.
Napisz swoje zarzuty co do wiary w to, że Jezus był mesjaszem.
Chciałbym się z tym zmierzyć.

Aby nie umknęło, a widzę Eliego to odświeżę

A ja bym chętnie poczytała Waszą dyskusję. Fajny pomysł Hubert.

Ja to dla siebie robię. Każdy powinien umieć uzasadnić swoją nadzieję.
Rozumiem. Ale to nie zmienia faktu, że fajnie byłoby poczytać ku mądrości i podniesieniu w wierze. Pozdrawiam. Cool
#35
(2017-06-29, 10:41 PM)joann071 napisał(a): Rozumiem. Ale to nie zmienia faktu, że fajnie byłoby poczytać ku mądrości i podniesieniu w wierze. Pozdrawiam. Cool

Powiedz mi jak argumenty przeciwko mesjaństwu Jezusa mogą podnieść cię w wierze?
#36
Ale przecież Hubert nie jest przeciwko Jezusowi. A poza tym w takich sprawach człowiek uczy się... przyjmować inne opinie. Ale to i tak nie ważne, bo będą rozmawiać prywatnie...
#37
(2017-06-30, 02:59 PM)joann071 napisał(a): Ale przecież Hubert nie jest przeciwko Jezusowi. A poza tym w takich sprawach człowiek uczy się... przyjmować inne opinie. Ale to i tak nie ważne, bo będą rozmawiać prywatnie...

No ale prosi o argumenty przeciwko.

Prywatnie ale publicznie :-)
#38
Załóżcie nowy wątek.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#39
(2017-06-30, 12:42 PM)Powała napisał(a):
(2017-06-29, 10:41 PM)joann071 napisał(a): Rozumiem. Ale to nie zmienia faktu, że fajnie byłoby poczytać ku mądrości i podniesieniu w wierze. Pozdrawiam. Cool

Powiedz mi jak argumenty przeciwko mesjaństwu Jezusa mogą podnieść cię w wierze?

Albo podniosą w wierze, albo całkowicie ją zrujnują, zależy do jakich wniosków się dojdzie. Niemniej podejście bardzo dobre, jak się ceni prawdę wyżej ponad dobre samopoczucie. 
#40
@Hubert Sebesta
Cytat:Napisz swoje zarzuty co do wiary w to, że Jezus był mesjaszem.
Chciałbym się z tym zmierzyć.

Nie wierzę, że ma to sens robić na forum.
Tak na prawdę, to nawet nie jest tak, że ja mam zarzuty do mesjaństwa Jezusa większe niż do proroctwa Josepha Smitha. Ja po prostu nie wierzę w "Nowy Testament" tak samo jak ty i ja nie wierzymy w "Księgę Mormona". Masz jakieś argumenty przeciwko objawieniu pana Smitaha?

Faktycznie różnice są absolutnie fundamentalne i dotyczą podstaw postrzegania świata. Dotyczą tego czy wierzyć w Boga. Nawet jak wierzyć, to jak? Dlaczego na podstawie tej księgi a nie innej? Dlaczego na podstawie księgi a nie na podstawi tradycji albo wręcz osobistego objawienia?
Chrześcijanie bardzo dużo przyjmują za pewnik i nie chcą dyskutować o niczym co wykracza poza ten pewnik.

Raz Martin mnie zbanował w kometach pod "Odwykiem" i skomentował to słowami, że "my tutaj dyskutujemy przy założeniu, że Stary i Nowy Testament to fakty i historyczne relacje". Czy jakoś tak.
Zgadnijcie jaki był wynik dyskusji?
No oczywiście taki, jak trzeba.
A jaki byłby wynik dyskusji gdyby założyć, że Koran jest świętą księgą a Hadis'y to historyczne relacje świadków?

Nie chcę nic takiego dyskutować publicznie bo to strata czasu. Jak ktoś jest zainteresowany to ja mam skype i mam google hangouts.
ZAPRASZAM.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości