Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa
#41
(2017-07-02, 02:03 AM)Eliahu napisał(a): @Hubert Sebesta

Cytat:Napisz swoje zarzuty co do wiary w to, że Jezus był mesjaszem.
Chciałbym się z tym zmierzyć.

Nie wierzę, że ma to sens robić na forum.
Tak na prawdę, to nawet nie jest tak, że ja mam zarzuty do mesjaństwa Jezusa większe niż do proroctwa Josepha Smitha. Ja po prostu nie wierzę w "Nowy Testament" tak samo jak ty i ja nie wierzymy w "Księgę Mormona". Masz jakieś argumenty przeciwko objawieniu pana Smitaha?

Faktycznie różnice są absolutnie fundamentalne i dotyczą podstaw postrzegania świata. Dotyczą tego czy wierzyć w Boga. Nawet jak wierzyć, to jak? Dlaczego na podstawie tej księgi a nie innej? Dlaczego na podstawie księgi a nie na podstawi tradycji albo wręcz osobistego objawienia?
Chrześcijanie bardzo dużo przyjmują za pewnik i nie chcą dyskutować o niczym co wykracza poza ten pewnik.

Raz Martin mnie zbanował w kometach pod "Odwykiem" i skomentował to słowami, że "my tutaj dyskutujemy przy założeniu, że Stary i Nowy Testament  to fakty i historyczne relacje". Czy jakoś tak.
Zgadnijcie jaki był wynik dyskusji?
No oczywiście taki, jak trzeba.
A jaki byłby wynik dyskusji gdyby założyć, że Koran jest świętą księgą a Hadis'y to historyczne relacje świadków?

Nie chcę nic takiego dyskutować publicznie bo to strata czasu. Jak ktoś jest zainteresowany to ja mam skype i mam google hangouts.
ZAPRASZAM.

Dziękuję za odp. Ja nie nazywam się Martin i nie generalizowałbym chrześcijan, bo to różnorodna grupa społeczna. Poddajesz w wątpliwość Nowy Testament, więc to co on mówi z automatu też. To zrozumiałe. No to faktycznie ta rozmowa o Jezusie nie ma większego sensu. To ja musiałbym Ci udowodnić, że Biblia to dokument historyczny. A to wymaga sporo pracy z twojej strony. Mogę Ci dostarczyć materiały, ale pracę musisz wykonać sam. Chcesz?
#42
Ja się ewidentnie też nie nazywam Martin, bo ban był za co innego.

Dla mnie to żadna rozmowa, kiedy przy wyborze między światem we własnej głowie a światem na zewnątrz tej głowy, preferuje się regularnie ten pierwszy. Ale za to nie banuję.

Banuję natomiast za agresywne zachowania wobec innych, za napastliwość, poniżanie, protekcjonalny, pogardliwy ton i takie tam. Za to, co uszkodzić może drugiego. Czasem na jakiś czas tylko, dla ochłonięcia, bośmy ludźmi i się zdarza.

To tak dla przypomnienia mówię.
#43
Cześć Martn! Każdy czasem ulega emocjom. Kiedyś też im uległam w stosunku do Ciebie. Zdarza się. Teraz na niektóre sprawy patrzę inaczej. Nie mam problemu z poglądami Eliahu, ale mam problem z tonem jego wypowiedzi. Rozumiem gdyby miał postawę: "Jestem Żydem Faryzeuszem i nie gniewajcie za moje poglądy." "Chcę Wam tylko przedstawić żydowskie spojrzenie i własne poglądy." Ale czytam Wasze dyskusje na Odwyku i nie podoba mi się ironia i naigrywanie się z nas chrześcijan."Wymyślili sobie, Ewangelię a ich Jezus i wiara, to jakaś tam wyobraźnia". Tak to widzę. "Eliahu to nie fair". Długo tu nie jestem, ale widzę, że ogólnie, ludzie Cię tu szanują... Ciekawe rzeczy przedstawiasz, przynajmniej w jakiejś części. Martin, moim zdaniem, banując Eliahu stanąłeś w obronie Jezusa i On się Ciebie nie wyprze. Pewnie chcesz cofnąć bana? I chciałabym aby Eliahu był, ale nas nie obrażał. Pozdrawiam Wszystkich.
#44
Mnie tam Eliahu w niczym nie obraził, a znamy się kupę lat.
"Problem "z Eliahu, jaki mają chrześcijanie, w tym Martin, jest, jak myślę taki, że Eliahu stawia bardzo niewygodne pytania, na które, nawet najbardziej chrześcijańscy chrześcijanie nie są w stanie odpowiedzieć. I jak rozumiem to jest frusfrujące, dla niektórych. Ponieważ pytania te i tezy mogą zaburzać pielęgnowaną przez lata wizję.
Po wtóre, jak mniemam Eliahu dostał bana bo Martin boi się, że Eliahu odciąga ludzi od wiary chrześcijańskiej. Może i odciąga, tylko rodzi się pytanie co to za wiara, którą tak łatwo można zburzyć? Czy to, aby na pewno wiara czy może tylko jakaś fascynacja, tradycją,czy przyzwyczajenie?
Jeżeli Eli może pozbawić kogoś wiary swoimi wywodami to gdzie tu miejsce na znoszenie jakichkolwiek "ucisków".
To może jednak lepiej, że Eliahu co poniektórych pozbawia złudzeń, a nie wiary w to że wierzą?

Fakt, Eliahu nie jest zbyt delikatny w swoich wpisach, ale jeżeli ktoś lub coś może być w tych wpisach urażone to jedynie tzw"uczucia religijne" Mam nadzieję, że bywalcy domu Martina, jak i sam gospodarz "uczuć religijnych" nie posiadająWink
Joann007 czy Ty mówisz tak jak wymagasz od Eliego " jestem chrześcijanką, służką Jezusa i nie gniewajcie się za moje poglądy"?
To Eliahu ma przepraszać za to w co wierzy i za to co mówi czy co?
Nie bardzo rozumiem, to dopytuję. Mam nadzieję, że nie za ostro dopytuję
#45
(2016-07-05, 11:37 AM)Młodszy brat Szefa napisał(a): Od paru miesięcy jest na YT kanał pt. "Tajemny plan".
https://www.youtube.com/channel/UC2e4Xcj...Q/featured
Poszczególne nauczania są nieprzyzwoicie długie, ale warte poświęcenia czasu. Myślę, że przypadną do gustu tym, którzy lubią studiować Biblię i odkrywać coś nowego.
Sam znalazłem w nich wyjaśnienia kilku zastanawiających mnie kwestii, a parę innych mi się w głowie poukładało.
Na przykład wreszcie się dowiedziałem, o co chodzi w wersecie:
"Wtedy Jahwe rzekł: Duch mój nie może zawsze pozostawać w człowieku, gdyż jest on istotą cielesną; niech więc żyje [tylko] sto dwadzieścia lat." (Rdz 6:3)
A przez kolejny 1000 lat wszyscy żyli dłużej niż 120 lat.

Jeśli komuś się spodoba albo przyda, to niech napisze.
Jeśli komuś się nie spodoba, to też niech napisze.

Niewtajemniczonym wyjaśniam, że w nomenklaturze używanej w Odnowach "konferencja" to - wbrew zdrowemu rozsądkowi - pojedyncze kazanie.

[quote pid='2832' dateline='1467711438']
Dzisiaj Fabian odkrył karty, już jawnie propaguje złote pyły i Toronto i jest mi z tego powodu kwaśno... Mimo, że oglądałam go na zasadzie obserwacji, co z tego wyniknie... Nawet te jego argumenty przeciwko kultom katolickim, nic nie są warte, bo katolik zapyta: Czemu mam wierzyć naukom takiemu, jak inni? Naprawdę mu kibicowałam, choć wiadomo, że nikt nie ma pełnego poznania i kolejna kicha Sad Kolejny dowód, że zawsze lepiej słuchać Boga niż ludzi.
[/quote]
#46
(2017-07-20, 11:31 AM)joann071 napisał(a): [quote pid='2832' dateline='1467711438']
Dzisiaj Fabian odkrył karty, już jawnie propaguje złote pyły i Toronto i jest mi z tego powodu kwaśno... Mimo, że oglądałam go na zasadzie obserwacji, co z tego wyniknie... Nawet te jego argumenty przeciwko kultom katolickim, nic nie są warte, bo katolik zapyta: Czemu mam wierzyć naukom takiemu, jak inni? Naprawdę mu kibicowałam, choć wiadomo, że nikt nie ma pełnego poznania i kolejna kicha Sad Kolejny dowód, że zawsze lepiej słuchać Boga niż ludzi.

[/quote]

Coś było widać, że zafascynował go między innymi Joseph Prince.
Cóż, każdy chce mieć odrzutowiec, bogactwo kusi... zwłaszcza, jak się ma przekonanie, że to w "dobrej" sprawie.
Szkoda....
#47
Gerald Masz rację szkoda. Dałem im 2 komentarze. Podobno źle zrozumiałam o co chodziło, ale ja w to nie wierzę. Na ten moment. Bo jak ktoś mówi, że chce aby jakieś nadprzyrodzone rzeczy typu, pyły kamienie szlachetne były też w Polsce, to co myśleć? Jeżeli chodzi o fascynację Derekiem Princem, to ja już nie mam z tym problemu, w tym sensie, że teraz 99% wierzących propaguje jakieś charyzmatyczne przegięcia i trzeba by było wszystkich potępić. Choć w części społeczności te niezdrowe nauki są minimalnie i do wybaczenia. Napisałam im, że jeśli Fabian ma dobre intencje to Prawda się obroni. Na razie to ja w ogóle widzę tam dużo przeniesień z protestanckich książek i netu. PS. A nie wiem ile Eliahu tam komentował, ale 1 jego tekst widziałam, czyli nie usuwają ... ale wiem, że Fabian za dużo tam nie pisze, więc Eliahu, nie został wyróżniony milczeniem i nie musi się czuć pokrzywdzony przez F. B. Pozdrawiam serdecznie.
#48
Chodziło mi o Josepha Prince'a z Ruchu Wiary
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyku...ce-czesc-3

W którejś tam części Fabian cytował jakieś tam słowa z jego książki, lekko się dystansując, ale magia odrzutowców działa mocno...
#49
(2017-07-21, 09:10 PM)Gerald napisał(a): Chodziło mi o Josepha Prince'a z Ruchu Wiary
http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyku...ce-czesc-3

W którejś tam części Fabian cytował jakieś tam słowa z jego książki, lekko się dystansując, ale magia odrzutowców działa mocno...

Być może pomyliłam osoby, bo ja się w nich już szczegółowo nie wczuwam. Mi wystarczy,, iż wiem, że są takie ruchy dziwne i na czym one polegają i że cały czas mutują w różne rodzaje.... Ktoś tu krytykował filmiki tego niepełnosprawnego pastora Justina Petersa. Sama słuchałam ich bardzo dawno i wiem, że może i można. się przyczepić. o jakieś kwestie, ale dla mnie te filmy są wartościowe, bo w końcu dwóch potrzebujących chciało się skonfrontować z fałszywą uzdrowicielką i Ona przed nimi uciekła. To niektórych zastanowi, by się nie dali oszukać.
#50
(2017-07-22, 12:11 AM)joann071 napisał(a): Być może pomyliłam osoby, bo ja się w nich już szczegółowo nie wczuwam. Mi wystarczy,, iż wiem, że są takie ruchy dziwne i na czym one polegają i że cały czas mutują w różne rodzaje.... Ktoś tu krytykował filmiki tego niepełnosprawnego pastora Justina Petersa. Sama słuchałam ich bardzo dawno i wiem, że może i można. się przyczepić. o jakieś kwestie, ale dla mnie te filmy są wartościowe,  bo w końcu dwóch potrzebujących chciało się skonfrontować z fałszywą uzdrowicielką i Ona przed nimi uciekła.  To niektórych zastanowi,  by się nie dali oszukać.

Ja bym się chciał skonfrontować z prawdziwą uzdrowicielką. Możesz mi kogoś polecić?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości