Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa
#51
Cytat:Rozumiem gdyby miał postawę: "Jestem Żydem Faryzeuszem i nie gniewajcie za moje poglądy." "Chcę Wam tylko przedstawić żydowskie spojrzenie i własne poglądy."

Ma przepraszać na każdym kroku za własne istnienie? Bardzo dobrze, że ironicznie punktuje. Dzięki temu ma jakąś szansę być zauważonym i nie stawia się od razu na przegranej pozycji.
#52
Nie neguję, że to się może podobać. Ale wyraziłam własne zdanie. A poza tym nie zawsze chodzi o wygraną, czy przegraną. A większość dyskusje z Eliahu tak traktuje... Ale wolno im.

(2017-07-22, 10:02 AM)Powała napisał(a):
(2017-07-22, 12:11 AM)joann071 napisał(a): Być może pomyliłam osoby, bo ja się w nich już szczegółowo nie wczuwam. Mi wystarczy,, iż wiem, że są takie ruchy dziwne i na czym one polegają i że cały czas mutują w różne rodzaje.... Ktoś tu krytykował filmiki tego niepełnosprawnego pastora Justina Petersa. Sama słuchałam ich bardzo dawno i wiem, że może i można. się przyczepić. o jakieś kwestie, ale dla mnie te filmy są wartościowe,  bo w końcu dwóch potrzebujących chciało się skonfrontować z fałszywą uzdrowicielką i Ona przed nimi uciekła.  To niektórych zastanowi,  by się nie dali oszukać.

Ja bym się chciał skonfrontować z prawdziwą uzdrowicielką. Możesz mi kogoś polecić?
Cześć!
Nie mogę, bo nie chodzę na takie spotkania. A praktycznie każdy wierzący może być uzdrowicielem, jeśli się o to pomodli. Mój mąż modlił się kiedyś za niemowlę z bardzo niską wagą i było duże ryzyko śmierci po urodzeniu i ten chłopak ma już kilkanaście lat. Ale pewnie nie o takie coś Ci chodzi. Na yt są świadectwa uzdrowienia przez M. Zielińskiego z Jezus na Stadionie. Nie słuchałam tego, ale podobno są potwierdzone medycznie.  Ale popytaj na forach medycznych, czasami lekarze mówią o jakiś niewyjaśnionych uzdrowieniach. Na zasadzie ktoś miał, mieć dziś usuniętego guza a On wczoraj zniknął, bo ktoś służył modlitwą. Są też grupy, które chodzą z modlitwą po szpitalach. Pozdrawiam Shy
#53
Zapomniałam dodać, ze prawie każdy uzdrowiciel ma swoich uzdrowionych ludzi, więc tak do końca nie da się chyba zweryfikować ich prawdziwości? Poza tym często są to spotkania zamknięte i nie każdy może tam wejść. Tak jest np.na spotkaniach katolickich. A więc Ty jako zwolennik Judaizmu czy ja nie moglibyśmy tam wejść. Niektóre spotkania są masowe typu płacisz bilet i wchodzisz. Chyba, ze Ci chodzi o uzdrowicieli niekoniecznie religijnych. Ale to inna bajka.
#54
(2017-07-23, 03:50 PM)joann071 napisał(a): Chyba, ze Ci chodzi o uzdrowicieli niekoniecznie religijnych. Ale to inna bajka.

Chodzi mi o uzdrowienie : nie ma ręki - jest ręka. W każde inne uzdrowienie musiałbym komuś uwierzyć.
#55
(2017-07-23, 07:25 PM)Powała napisał(a):
(2017-07-23, 03:50 PM)joann071 napisał(a): Chyba, ze Ci chodzi o uzdrowicieli niekoniecznie religijnych. Ale to inna bajka.

Chodzi mi o uzdrowienie : nie ma ręki - jest ręka. W każde inne uzdrowienie musiałbym komuś uwierzyć.

Właśnie w tym problem słyszy się o takich rzeczach w kazaniach. Ale nikt na oczy tego nie widział. A człowiek podobno może się wyleczyć umysłem, ale. kto udowodni, że umysł nie przeczuwa Boga? To są trudne sprawy, zarówno dla wierzących jak i dla ateistów..
#56
(2017-07-20, 11:31 AM)joann071 napisał(a): Dzisiaj Fabian odkrył karty, już jawnie propaguje złote pyły i Toronto i jest mi z tego powodu kwaśno... Mimo, że oglądałam go na zasadzie obserwacji, co z tego wyniknie... Nawet te jego argumenty przeciwko kultom katolickim, nic nie są warte, bo katolik zapyta: Czemu mam wierzyć naukom takiemu, jak inni? Naprawdę mu kibicowałam, choć wiadomo, że nikt nie ma pełnego poznania i kolejna kicha Sad Kolejny dowód, że zawsze lepiej słuchać Boga niż ludzi.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego katolik miałby zadawać takie pytanie... Przecież oni szukają takich, którzy pasują do ich światopoglądu, a nie takich, którzy się czymś różnią od wszystkich pozostałych. Takie pytanie to może zadawać ktoś, kto ma już wątpliwości co do słuszności całego swojego światopoglądu.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#57
(2017-07-24, 05:00 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a):
(2017-07-20, 11:31 AM)joann071 napisał(a): Dzisiaj Fabian odkrył karty, już jawnie propaguje złote pyły i Toronto i jest mi z tego powodu kwaśno... Mimo, że oglądałam go na zasadzie obserwacji, co z tego wyniknie... Nawet te jego argumenty przeciwko kultom katolickim, nic nie są warte, bo katolik zapyta: Czemu mam wierzyć naukom takiemu, jak inni? Naprawdę mu kibicowałam, choć wiadomo, że nikt nie ma pełnego poznania i kolejna kicha Sad Kolejny dowód, że zawsze lepiej słuchać Boga niż ludzi.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego katolik miałby zadawać takie pytanie... Przecież oni szukają takich, którzy pasują do ich światopoglądu, a nie takich, którzy się czymś różnią od wszystkich pozostałych. Takie pytanie to może zadawać ktoś, kto ma już wątpliwości co do słuszności całego swojego światopoglądu.

Ty Bracie mówisz o sytuacji codziennej a ja mówię o takiej gdy ktoś chciałby podzielić się z katolikiem filmikami przeciwko czczeniu Maryi. On łatwo może zaatakować Fabiana, bo jego nauki są momentami nie jasne i to czyni fakty nawet prawdziwe, wątpliwym dowodem na mylny i niemiły Bogu kult Matki Boskiej itp.
#58
Eliahu, czy mógłbym Cię prosić o komentarz wyznawcy judaizmu?
https://www.youtube.com/watch?v=iU4G3aJRkjk
Chodzi o fragment od 1:46:20 do 2:01:20.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#59
Ja się wtrącę by zaznaczyć coś co zauważyłem wśród chrześcijan po latach obserwacji, dyskusji i przysłuchiwania się dyskusją:
Jest taka zasada: "Im bardziej naciągana i im w mniej oczywisty sposób wynikająca z Biblii doktryna, tym większy nacisk kładziony jest na wyznawanie wiary w tą doktrynę."

@MbS

Pan Fabian znów manipuluje i kręci. Nieprawdą jest, że "nawet najbardziej zaawansowanych rabinów przestrzega się by tego fragmentu nie studiowali". Przeciwnie - zawierają go wszystkie wydani Ezechiela łącznie z takimi dla bardzo początkujących nie-rabinów. Zakaz obowiązywał kiedyś i dotyczył jedynie publicznego odczytywania tego rozdziału ze względu na podobieństwo treści do pewnych pogańskich misteriów religijnych.

Co do autora książki to jej autor wcale nie jest rabinem choć w pewnym momencie zaczął się tak tytułować. Jest on chrześcijańskim pastorem i nigdy nie odebrał innej niż chrześcijańska edukacji religijnej. Fabian więc znów kręci twierdząc, że jest on nawróconym rabinem. Chronologia była taka, że najpierw był on religijnym ignorantem, potem został chrześcijaninem, potem pastorem a na końcu zaczął zgrywać rabina.

A co do czterech rabinów, to faktycznie jest tam napisane, że jeden umarł, jeden wyszedł cało, trzeci oszalał, natomiast o czwartym nie pisze, że został apostatą-chrześcijaninem. Kolejna ściema.
Fragment zaczyna się słowami, "Czterech weszło do ogrodu" chodzi o Ogród Eden co się tłumaczy jako Ogród Rozkoszy. O jednym z rabinów jest po prostu napisane, że wszedł do ogrodu i podeptał rośliny. Nic więcej.

W innych miejscach Talmudu mamy jednak inne wzmianki o tym rabinie i tam faktycznie jest napisane, że został apostatą z tym, że nie chrześcijaninem a Epikurejczykiem. I w tym miejscu wszystko składa się w całość. Epikureizm ze stronnictwa filozoficznego przekształcił się w pewnym momencie w religijną mistyczną sektę której świątynie nazywały się, tak - Ogrodami Rozkoszy i w tych świątyniach odczytywano mistyczne teksty podobne do tego wspomnianego fragmentu z Ezechiela.

Tak więc - zakazane było czytanie tekstu by nie upodobnić się w praktykach do Epikurejczyków lub nie być za nich wziętymi szczególnie ze względu na to, że posługiwali się oni podobną terminologią.

Miażdżąca większość ''nawróconych rabinów" po krótkim dochodzeniu okazuje się, że sami sobie nadali tytuły rabinów nie posiadając nawet elementarnej wiedzy na temat judaizmu. Standardową praktyką misjonarzy jest natomiast manipulacja, wyrywanie z kontekstu, nadinterpretacja oraz mieszanie faktów z wymyślony przez siebie treściami.

A tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego "jakby syn człowieczy" musiało koniecznie oznaczać Jezusa. Klasyczny przykład "confirmation bias".
#60
Dzięki za odpowiedź. Potwierdziłeś moje przeczucia.
A kim wg judaizmu jest ta postać widziana przez Ezechiela i Daniela?
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości