Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa
#17
(2017-06-23, 01:23 AM)Eliahu napisał(a): To nie synagoga. To brak czasu i brak chęci i wiary w sens.
Po prostu po latach myślę, że chrześcijanie chcą się oszukiwać by poczuć się lepiej. I nie ważne są żadne argumenty ani nawet Biblia nic nie znaczy. Liczy się tylko Jezus. Z takim podejściem nie ma jak dyskutować.


Każda wiara sprawia, że człowiek czuje się lepiej. Bez względu na to w co/kogo wierzysz. Np. ja wierzę, że wzór matematyczny jest poprawny i dzięki temu nie muszę dowodzić go osobiście; jak majster mówi, że to jedyny sposób na wykonanie roboty, to ja mu wierzę i zaoszczędzam sporo czasu. Jak mówią, że nie muszę się martwić o dawne winy bo Jezus to załatwia, to sam wiesz... same plusy.

Akt wiary ułatwia życie.

Jakby ktoś szkalował człowieka który opłaca twoje rachunki, wymazuje księgi dłużne, prostuje chodniki, to też nie za bardzo chciałbyś tego słuchać.
A w chrześcijaństwie chodzi właśnie o Jezusa. Ludzie wierzą, że on załatwia ich największe problemy.
I tak jak tobie (jako Żydowi) nie wolno w niego uwierzyć, tak samo im jako chrześcijanom nie wolno w niego zwątpić. Jeżeli fakty mówią przeciwko NT - to tym gorzej dla faktów.

Wiem o czym mówię bo sam przez to przechodziłem. Ja porzuciłem chrześcijaństwo ale ile mnie to nerwów kosztowało, to moje.
Czy moje życie stało się lepsze? Nie! Mam więcej problemów których nikt za mnie nie załatwi. Dlatego nie polecam chrześcijanom porzucania wiary.


Wiadomości w tym wątku
RE: Tajemny plan, czyli biblijna teoria spiskowa - przez Powała - 2017-06-23, 12:33 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości