Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybacza Bóg? Jak powinien wybaczać człowiek?
#2
@Przemeks
"dlaczego Bóg mi nie pomaga, tak jakbym tego oczekiwał. " 
Często po czasie dziękowałem za to, że nie zadziałał tak jak mi się wydawało, że będzie dobrze Smile 


"Jeśli to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi" czasami się po prostu nie da. Sad
Wydaje mi się, że wybaczanie to chyba coś innego niż pobłażanie. To pierwsze tak, ale to drugie już niekoniecznie. Jeśli ktoś świadomie, często i regularnie robi coś o czym wie, że szkodzi tym nam to może podpada to pod: nie da się?
Gdzieś w Biblii jest o skrusze. Bez skruchy i zaprzestania złego działania Bóg może nie wybaczyć.
My podobnie?

Choć z drugiej strony, wybaczenie dobrze wpływa na nas. Mniejszy stres. Na około pełno ludzi, którzy zatruwają się latami tym, że nie potrafią wybaczyć.
Mi pomaga wybaczać - choć czasem trudno Sad - przykład Dawida.
Wydaje mi się, że spory wpływ na wybaczenie jego poważnych grzechów - karanych nawet śmiercią - miało to jak potrafił wybaczać innym, np Saulowi i Absalomowi.
Zresztą, "wybacz na, nasze winy, podobnie jak i my wybaczamy naszym winowajcom" też do czegoś zobowiązuje.
Przykład Jezusa o dłużniku też daje do myślenia Mat 18:23-33


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak wybacza Bóg? Jak powinien wybaczać człowiek? - przez danielq - 2016-07-14, 08:23 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości