Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybacza Bóg? Jak powinien wybaczać człowiek?
#19
(2016-07-14, 01:34 PM)Eliahu napisał(a): @MbS

Czym jest wg. ciebie 'wybaczanie'. Ja rozumiem to jako "nie baczenie na coś" czyli "udawanie, że coś nie miało miejsca".
Nie wyobrażam więc sobie jednoczesnego wybaczania i wyciągania jakichkolwiek konsekwencji.
A między daniem w mordę i odebraniem długu a zawołanim policji by dała w mordę i odebraład dług widzę jedynie różnicę kosmetyczną a nie moralną.

Czy przypadkiem nie jest tak, że zastanawiacie się jak by tu zinterpretować ten nakaz tak, by tak naprawdę go nie przestrzegać i móc nadal, choć łagodnie osądzać?

Wybaczenie oznacza, że:
nie szukam odwetu,
nie staję się nieprzychylny winowajcy,
nie oczekuję wynagrodzenia szkód,
nie chowam urazy,
nie rozmyślam nad swoją krzywdą.

Nie wyklucza natomiast wyraźnego postawienia granic - zakomunikowania, że to, co zaszło, nie było względem mnie w porządku i oczekuję w przyszłości innego postępowania.
A udawanie, że nic się nie stało, to wyklucza.

Zadaniem policji nie jest dawanie w mordę, więc nie można wzywać policji, "by dała w mordę".

Ja się zastanawiam, jak żyć w zgodzie z innymi, a sądzenie zostawiam Bogu - zna się na tym lepiej niż ja. Wink
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak wybacza Bóg? Jak powinien wybaczać człowiek? - przez Młodszy brat Szefa - 2016-07-15, 08:47 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości