Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wtórna Judaizacja
#7
Skoro odcinek już jest to go umieszczę --->TUTAJ<--- by było potem łatwo znaleźć.

@Martin

Do odcinka mam tyle zastrzeżeń, że ledwo mogę powstrzymać się przed napisaniem krytyki dłuższej niż ten odcinek. Ale się powstrzymam bo chodzi raczej o sprawy mniejsze.
Najważniejsze wyjaśniłeś. Judaizm od chrześcijaństwa więcej dzieli niż łączy. Ja zawsze się staram każdemu chrześcijaninowi to wyjaśnić, ale oni tego nie przyjmują do wiadomości, bo takie postawienie sprawy psuje im zabawę.
A skoro w odcinku twierdzisz, że Bóg nakazał jedynie to co spisane w Biblii a cała reszta to wymysł ludzki którego Bóg nie nakazał, może powiesz skąd takie założenie?
Dlaczego to co zostało spisane ma być ważniejsze niż niespisane.
Podałem przykład z szabatem. Czy uważasz, że Bóg ustanowił karę śmierci za nie-wiadomo-co?

I jeszcze skoro mówisz, że przekazywanie żydostwa "po matce" to też ludzki wymysł, to dlaczego wg. akurat
takiego klucza poznawano kto jest Żydem w Biblii, w Księdze Ezrasza po powrocie z Babilonii?

I jeszcze mi się przypomniał jeden przykład absurdów do jakich dochodzi przy okazji takich odlotów. Mianowicie jeden chrześcijanin, szkot nazwiskiem Lloyd Carson pojechał kilkadziesiąt lat temu do ameryki i tam się zjudaizował. Wstąpił do mesjańskiej "synagogi", teraz już nie pamiętam, czy wcześniej był pastorem, ale w każdym razie błyskawicznie został mesjanistycznym "rabinem". A, że nikt nigdy nie widział, żeby rabin nazywał się Lloyd Carson to postanowił zmienić nazwisko na bardziej żydowskie. "Tuvia Zaretzky"
Dziwny kraj ta Ameryka: Szkoci przyjmują polskie nazwiska aby udawać Żydów. Smile
A imię to wziął pewnie ze skrzypka na dachu.

Aha, i może zdejm ze mnie bana, hmm?


Wiadomości w tym wątku
Wtórna Judaizacja - przez Eliahu - 2015-03-27, 08:49 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Gerald - 2015-03-28, 04:53 AM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Wojciech Apel - 2015-03-30, 12:55 AM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Eliahu - 2015-03-30, 03:56 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Powała - 2015-03-30, 06:54 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Martin - 2015-03-30, 07:28 PM
RE: Wtórna Judaizacja - przez Eliahu - 2015-03-31, 05:02 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości