Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mesjasz Żydów
#51
OK
Też się z Tobą zgadzam Konq
Dajmy ludziom wybrać. Dla mnie prawda jest jedna, dla Ciebie nie.
Moim zdaniem nie musimy się mordować z tego powodu.
Mi szkoda, że możesz stracisz życie, Tobie szkoda, że tracę życie na coś co nie ma uzasadnienia. Trudno
Musimy sobie jakoś te żale wytłumaczyćWink

Prowadź mi wątek o ewolucji, niech się kreacjoniści ucząWink
Naprawdę dobry wątek, dzięki prowadzącemu.
Szacunek Konq
#52
No jak to tak? I nikt nie będzie szatanem?
#53
Uderz w stół, a szatan się odezwieTongue

Eliahu, lubię Cię i żadna wiara tego nie zmieniWink
#54
(2016-06-29, 01:35 PM)Gerald napisał(a):
(2016-06-29, 01:16 PM)Eliahu napisał(a):
Cytat:dziękuję za tekst:http://przyjdzpaniejezu.pl/wp-content/uploads/2014/08/Jezus-w-Talmudzie-James-Jacob-Prasch.pdf
po przeczytaniu przestaje sie człowiek kręcić w kółko na ściśle ograniczonym terenie

Autor tego paszkwila łże i manipuluje jak ostatnia łajza a praktycznie wszystko co napisał można znaleźć w przedwojennej azistowskiej propagandzie i starszych, średniowiecznych chrześcijańskich źródłach.

W takich momentach zaczynam serio nienawidzić chrześcijaństwa jako najbardziej zakłamanej religii pod słońcem, szerzącej nienawiść wycierając sobie mordę tekstami o miłości.

To niczym nie będziesz się różnił od autora tego tekstu, który tak się spodobał Pitupitu, a który to autor kocha ludzi oczywiście, ale nienawidzi innych religii....
Tylko moim zdaniem to jest niemożliwe bo jak ktoś ma nienawiść w sobie to nienawiść nie jest kompatybilna z miłością
A jak dla mnie najsmutniejsze jest to, że chrześcijanie żywią się takim pokarmem

Ale o co tak faktycznie chodzi? Prawda boli?! Jak się napisze coś o Polakach, którzy zabijali Żydów czy innych to też od razu o nienawiści i antypolskiej propagandzie. Tak trudno przyznać, że w każdy kraju i narodzie są tacy ludzi. O jakiej przedwojennej propagandzie mowa? Ledwie dwie strony tego tekstu jest. To jest część historii każdego kraju, podli ludzie, fanatycy i ekstremiści zawsze byli i wszędzie.
Nie przerabiamy tego ostatnio w Polsce? Martyrologiczny i bohaterski naród dowiaduje się, że mu ktoś narobił brzydkich rzeczy i szarga 'świętości'. Ktoś potrzebuje podsycania nienawiści to zawsze znajdzie sobie jakieś źródło, tylko czy z tego powodu nie należy w ogóle pisać o tych czy tamtych 'czarnych' charakterach?

Co do nienawiści, autor pisze:

"Musimy dokonać rozróżnienia pomiędzy religią, a ludźmi, którzy zostali w nią schwytani. Kocham  rzymskich  katolików  i  ponieważ  ich  kocham,  to  nienawidzę  rzymskiego  katolicyzmu.  Kocham muzułmanów  i  ponieważ  ich  kocham,  to  nienawidzę  islamu.  Kocham  żydów  i  ponieważ  kocham  żydów,  to nienawidzę  judaizmu  rabinicznego,  który  nie  jest  judaizmem  Mojżesza,  i  jak  to  zobaczymy  dalej,  oni  o  tym doskonale wiedzą, że nie jest on judaizmem Mojżesza".

Toż przecież Bóg setki razy pisze, że nienawidzi marnych bałwanów, bałwochwalców itd.. a nawet NT Jezus mówi, że nienawidzi "uczynków nikolaitów", w czym problem?
Czemu ma to być niekompatybilne? Przecież dotyczy zupełnie innych obszarów, czy dziedzin.


(2016-06-29, 01:35 PM)Gerald napisał(a): [quote pid='2724' dateline='1467198968']
Autor tego paszkwila łże i manipuluje jak ostatnia łajza a praktycznie wszystko co napisał można znaleźć w przedwojennej azistowskiej propagandzie i starszych, średniowiecznych chrześcijańskich źródłach.
miłości.

[/quote]

Fruchtenbaum zmyślał, bo nie podał źródeł, i rzekomo takich w ogóle nie ma. Fenn bzdury pisze, bo jakiś tam rabbi napisał dużo wiecej o małżeństwie, ten łże i manipuluje, choć podaje źródła itd..itd..
a na końcu dowiemy się, że i tak przyjmujemy za prawdę to wszystko tylko dlatego, że potwierdza nam nasze chrześcijaństwo i to jedyna przyczyna.

Tak będzie wyglądała każda dyskusja z każdym, to am inne zdanie, a sprzecznym ze zdaniem niż Eliahu.

Może dałoby się pominąć ten 'brzydki' wstęp i zacząć od tego, co pisze o przekonaniach Żydów zawartych w pismach, które cytuje. Czyli od "Dokonanie przeglądu przez pilpul".
Wiem, że Eliahu utopi nas tutaj w gigantycznej wiedzy, która ma i którą może swobodnie nami również manipulować, co robi również, bo jej nie mamy nawet w niewielkim stopniu, ale po co wszystko przyjmować z góry?
#55
A, zedytowałem, bo mnie poniosło.
Wybacz Piotrz
#56
Przesadzasz Gerald. Ja nienawiści nie wyczówam.
Meże ewentualnie ignorancję, ale to też da się usprawiedliwić bo tych oszczerst pod adresem judaizmu jest wszędzie pełno i z czasem stają się coraz bardziej przebiegłe i dostosowane do czasów.
Ludzi da się przekonać.
#57
Piotrz

Jest zasadnicza w podawaniu źródeł ze starożytności i twierdzeniu, że współczesny judaizm nadal je wyznaje. To tak jakby powiedzieć, że współczesny Katolicyzm jako jedną z podstaw swojej moralności nadal uznaje "Młot na czarownice".

Z mojego podwórka: Darwin jest wielkim naukowcem i zawsze będę go podziwiał. Prawda jest jednak taka, że Darwin mylił się w wielu miejscach swej teorii. W jego czasach nie mogło to być zauważone, bo nauka opierała się na innych normach. Dziś jest to możliwe, dlatego "O pochodzeniu gatunku..." stanowi raczej pozycję historyczną, niż periodyk naukowy. To samo pisałem o Koperniku, każdy kto dziś czyta "O obrotach ciał niebieskich" łapie się za głowę, jakie on tam głupoty wypisywał. Nie oznacza to, że obaj panowie w wielu miejscach mieli po prostu rację.
#58
@piotrz
Cytat:Fruchtenbaum zmyślał, bo nie podał źródeł, i rzekomo takich w ogóle nie ma. Fenn bzdury pisze, bo jakiś tam rabbi napisał dużo wiecej o małżeństwie, ten łże i manipuluje, choć podaje źródła itd..itd..
Niestety ale tak właśnie wygląda smutna prawda. Część z tego co piszą ci goście to po prostu fantastyka, część manipulacja a część prawda przedstawiona w całkowitym oderwaniu od kontekstu zarówno kulturowego, historycznego jak i literaciekgo.
I nie nie trzeba stawać na jednej ręce aby to wyjaśnić i zweryfikować. Wystarczy zapytać się Żyda i nie zakładać z góry, że on kłamie.
Ja założę specjal y wątek temu poświęcony ale od razu ostrzegam, że nie zamierzam udawać, że kocham moich wrogów i oszczerców.
#59
Jak widać, każdy może wyczytać co tam sobie chce. To wskaż mi palcem, gdzie on pisze, że współczesny judaizm wyznaje to, co napisał??!!

Sprawę Majmonidesa dyskutowaliśmy tu już i sam autor napisał, że
"W rzeczywistości i na szczęście, większość Żydów, a nawet wielu umiarkowanych Żydów ortodoksyjnych, nie wierzy w te dogmaty siejące jedynie nienawiść. Ale w swojej ultra-ortodoksyjnej formie – która absolutnie i dosłownie wierzy temu dogmatowi – tenże rodzaj judaizmu, to fanatyczna, rasistowska religia iście z piekła rodem". Są tacy, nawet we współczesnym Izraelu.

Przejdźmy do istoty czyli cytowanych źródeł i poglądów na Jezusa prawie Mu współczesnych, bo o tym jest artykuł, a nie o kilku 'odjechanych' gościach z samego początku.
#60
@Piotrz
Przed II wojną w Polsce praktycznie wszyscy Żydzi byli "haredi" czyli właśnie ultra-ortodoksyjni. Dzisaj na całym świecie to jakieś 1,5 do 2 milionów, (zależy jak liczyć) i bardzo szybko rośnie. Moja synagoga jest mieszana, ale większość to haredi.
WSZYSTKIE sądy rabiniczne na świecie uznają za obowiązujący kodeks prawny "Szulchon Oruch" oparty na kodyfikacji Halachy dokonanej przez Majmonidesa. "Tacy" więc są nie tylko w Israelu ale w wielu krajach i jak ja niedługo przyjadę na wakacje to będą też i w Polsce.
Jedyny judaizm jaki nie wyznaje kodeksów praw na jakie on się powoływał to reforma która nie wyznaje nawet wiary w Boga i faktycznie jest po prostu klubem ludzi żydowskiego pochodzenia. (a i to nie zawsze)
Już tu na ten temat nie piszę. robię nowy wątek.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości