Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proroctwo Daniela 11:28-30a
#31
Oj Marku, gdybyś w szkole tak odrobił zadanie domowe, to dostałbyś niedostateczny! Może gdybyś odpowiedział sobie na te pytania, to wiedziałbyś, o co Mateuszowi chodzi. Ale spoko, dam Ci odpisać.

1. Kto, wg Ewangelii Mateusza, był królem Judei w momencie urodzenia Jezusa?
Herod Wielki (Mt 2:1)

2. W którym roku umarł?
Wikipedia podaje, że prawdopodobnie 4 r. p.n.e., mniej prawdopodobnie 5 r. p.n.e., a nieprawdopodobnie 1 r. p.n.e. lub 1 r. n.e.

3. Czy Judea była już wtedy rzymską prowincją?
Jak sam napisałeś na poprzedniej stronie tego wątku, Judea stała się rzymską prowincją w 6 r. n.e., czyli jakieś 5-10 lat po śmierci Heroda.

To teraz łączymy wątki: jeśli to Herod zarządził spis i zorganizował polowanie na Jezusa, to musiało to być jeszcze za życia Heroda, a więc jeszcze zanim Judea została prowincją.
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.
#32
Cytat: To teraz łączymy wątki: jeśli to Herod zarządził spis i zorganizował polowanie na Jezusa, to musiało to być jeszcze za życia Heroda, a więc jeszcze zanim Judea została prowincją.

I to jest wniosek, o który mi chodziło. Brawo, trafna odpowiedź, wygrywa pan zegarek.

A stąd wynika już jasno, że nie może być prawdą, że cenzus z Łk 2 zarządził August w prowincjach :-)

I co teraz? :-)

Do doczytania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spis_Kwiryniusza
#33
Moim zdaniem niezbyt dobrze jest żyć jakimkolwiek proroctwem bo z czasem okazuje się, że proroctwo nas pochłania i wyszukujemy wszelakie informacje, aby je potwierdzić.
Jeśli wieloletnie badania Marka są prawdą co to zmieni w moim życiu, że sparafrazuję pytanie Powały?
W sumie to nic, oprócz tego, że jeśli faktycznie się potwierdzi, będzie to kolejny dowód na prawdziwość Biblii, ale skoro uwierzyłem bez tego, czy potrzebuję jeszcze dodatkowych dowodów?
Ja wychodzę z założenia, że szkoda tracić życie na jakiekolwiek "teorie spiskowe".
Bo nawet jeśli Rosja znowu, kiedyś tam, przejedzie się po Polsce, to co ta wiedza teraz zmieni  w moim życiu?
No nic.
Ani bunkra nie zbuduję, wyjeżdżać też nie myślę więc..... żyję sobie spokojnie dalej starając się życie przeżyć zgodnie z tym w co wierzę, a moim zdaniem nie jest zadaniem chrześcijanina przestrzegać ludzi przed 3 wojną światową, nawet, jeśli taka będzie miała miejsce.
Chrześcijanin ma czujnie czekać na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa i żyć tak, aby gdy to przyjście nastąpi nie być zawstydzonym.
A trzymanie się literalne każdego słowa z ST może prowadzić troszkę na manowce bo choćby, jak wykazywał Eliahu w wątku 144 godziny ,tłumaczenia nie zawsze są dosłowne, a czasami tylko oddają ogólny sens wypowiedzi
Nie trzeba się za bardzo nakręcać

Ja tak to widzę

Cytat:Brawo, trafna odpowiedź, wygrywa pan zegarek.
eeeee, słaby budżet w tym konkursieWink
#34
(2017-03-05, 09:14 PM)mateusz napisał(a):
Cytat:Ci którzy tak twierdzą mogą tak twierdzić, ktoś może powiedzieć, że księga Daniela została napisana w XIX wieku, trudno każdy ma prawo do swojej opinii

No akurat nie mogą - Księga Daniela z różnych przyczyn nie mogła powstać później, niż w I w. p.n.e. (choćby dlatego, że później jest cytowana oraz mamy rękopisy). To nie jest tak, że każdy ma prawo mieć swoją opinię i one są zawsze równorzędne. Liczą się argumenty.

Akurat niektóre dowody, o których mówisz, że ich nie ma, streszczałem już w tym wątku dwa razy, więc pozwolisz, że nie będę tego robił po raz trzeci :-) Nie chodzi tu o jak to nazwałeś "oszustów religijnych". Nikt tu tak nie twierdzi.

Jak sobie spojrzysz na listę niektórych apokalips żydowskich i chrześcijańskich: https://en.wikipedia.org/wiki/Apocalypti...-canonical to zobaczysz, że wykorzystywanie jakiegoś starożytnego proroka w celu włożenia mu w usta nowych przepowiedni, było powszechnie stosowaną praktyką.

Cytat:Od 6 r. n.e. obszar Judei, Samarii i Galilei, czyli cała Palestyna, stał się, pod nazwą Judea, częścią rzymskiej prowincji Syrii.

Otóż to. Teraz mi powiedz, kto, wg Ewangelii Mateusza, był królem w Judei w momencie urodzenia Jezusa, w którym roku umarł (są dwie możliwe daty - możesz podać dowolną, bo to nic nie zmienia) i czy Judea była już wtedy prowincją rzymską :-)
Ale zanim to zrobisz, mam ciekawsze pytanie:

Cytat:Podobnie w XIX i XX wieku pojawiły się wśród chrześcijan osoby, które twierdziły, że to właśnie na nich wypełnia się wizja z Księgi Daniela.

Próbowali też zastosować do siebie cyfry podane w tej Księdze (7:25; 8:14; 12:11,12). Ludzie ci, jak to zapowiedział Jezus, podawali się za pomazańców i głosili, że wyznaczony czas jest blisko (Łukasza 21:8). Zgodnie z zapowiedzią Jezusa zwiedli wielu.

Teraz zobacz. Ci ludzie:
1. tak jak Ty bazowali na tekście Księgi Daniela,
2. tak jak Ty odrzucali najbardziej oczywistą interpretację "starożytną" o Antiochu Epifanesie,
3. tak jak Ty uważali, że proroctwo wypełni się w ich czasach,
4. mimo to - mylili się.

Skąd masz pewność, że nie popełniasz tego samego błędu co oni? Jak do tej pory robisz wszystko dokładnie to samo co oni, tylko masz nieco inną interpretację. Rdzeń Twojej i ich idei jest dokładnie ten sam: proroctwo było do tej pory źle rozumiane i wypełni się w naszych czasach.

Patrząc z zewnątrz, to kroczysz drogą tysięcy zapaleńców, którzy mieli jedyną słuszną interpretację proroctw biblijnych, na wszystkie wątpliwości mieli odpowiedź, potrafili przegadać każdego - i mimo to każdy z nich, co do jednego, mylił się.

Na czym polega różnica, która powoduje, że Ty się na pewno nie mylisz, a oni tak?

(2017-03-06, 09:48 PM)gronostaj napisał(a): Oj Marku, gdybyś w szkole tak odrobił zadanie domowe, to dostałbyś niedostateczny! Może gdybyś odpowiedział sobie na te pytania, to wiedziałbyś, o co Mateuszowi chodzi. Ale spoko, dam Ci odpisać.

1. Kto, wg Ewangelii Mateusza, był królem Judei w momencie urodzenia Jezusa?
Herod Wielki (Mt 2:1)

2. W którym roku umarł?
Wikipedia podaje, że prawdopodobnie 4 r. p.n.e., mniej prawdopodobnie 5 r. p.n.e., a nieprawdopodobnie 1 r. p.n.e. lub 1 r. n.e.

3. Czy Judea była już wtedy rzymską prowincją?
Jak sam napisałeś na poprzedniej stronie tego wątku, Judea stała się rzymską prowincją w 6 r. n.e., czyli jakieś 5-10 lat po śmierci Heroda.

To teraz łączymy wątki: jeśli to Herod zarządził spis i zorganizował polowanie na Jezusa, to musiało to być jeszcze za życia Heroda, a więc jeszcze zanim Judea została prowincją.


Do Mateusza - proszę historię czytaj ze zrozumieniem, jeszcze raz cytuję to samo: "Po powstaniu Machabeuszów w II w. p.n.e. Judea odzyskała niezależność pod władzą Machabeuszów. W połowie I w. p.n.e. (pomiędzy 63 p.n.e. a 55 p.n.e.) dostała się w sferę wpływów rzymskich. Początkowo Rzymianie zarządzali Judeą przy pomocy podległych lokalnych władców (Machabeusze, Herod). Od 6 r. n.e. obszar Judei, Samarii i Galilei, czyli cała Palestyna, stała się, pod nazwą Judea, częścią rzymskiej prowincji Syrii."  https://pl.wikipedia.org/wiki/Judea  

W 6 roku Judeę i Samarię oficjalnie wcielono w skład rzymskiej prowincji Syrii.                                                                  
Czy uważasz, że wcześniej rzymianie nie mieli wpływu na Judeę (Heroda)?                                                        
W 40 r. p.n.e. senat rzymski uznał Heroda za króla Judei. http://www.imperiumromanum.edu.pl/artyku...rzeni-lat/                                                                                                                                                                              
Później w 37 roku p.n.e., podczas spotkania w Tarencie, Antoniusz i Oktawian postanowili, że królem Judei zostanie Herod Wielki, mianowany przez senat trzy lata wcześniej.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Oktawian_August                                                                                                
Wiosną 37 roku p.n.e. Herod na czele dwóch legionów rzymskich zdobył Jerozolimę.                                  
Herod zawdzięczał swoją władzę nad Judeą tylko dzięki rozporządzeniom Rzymu.                                          
Cezar August miał absolutną władzę nad Herodem i mógł mu bez żadnego problemu zarządzić przeprowadzenie spisu ludności Judei.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Staro%C5%B...e_rzymskim

Otóż to. Teraz mi powiedz, kto, wg Ewangelii Mateusza, był królem w Judei w momencie urodzenia Jezusa, w którym roku umarł (są dwie możliwe daty - możesz podać dowolną, bo to nic nie zmienia) i czy Judea była już wtedy prowincją rzymską :-)

Grzecznie odpowiadam: 
1. W trakcie narodzin Jezusa (2 p.n.e) oraz spisu ludności który rozporządził cezar August królem Judei był Herod Wielki ( 37 p.n.e. do- różne są opinie.)

2. Różne są opinie na temat daty śmierci Heroda Wielkiego mógł żyć do 1 r. p.n.e. lub 1 r. n.e.

3. Judeą jak wykazałem na wstępie już wcześniej zarządzali rzymianie przy pomocy podległych lokalnych władców (Herod).


Teraz sami to podsumujcie        
Pozdrawiam

Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a Nowa Biblia Gdańska).
Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.
Dan.11:28-30a - Przed nami powrót Rosji a potem III WOJNA ŚWIATOWA
#35
Czytam z zaciekawieniem.
Nie zamierzam brać udziału stricte w dyskusji, ale może te fragmenty pomogą w historycznym oglądzie:
https://books.google.pl/books?id=66FSAwA...ja&f=false
#36
Cytat: Czy uważasz, że wcześniej rzymianie nie mieli wpływu na Judeę (Heroda)?

Uważam, że spis z Łk 2 - jeśli się zdarzył w czasie narodzin Jezusa - nie był spisem w prowincji Tongue

Po prostu lubię się czepiać szczegółów i wprowadzać ciekawostki.

Lepiej odpowiedz na to, co pisałem o pewności - zacytuję jeszcze raz:

Cytat: Teraz zobacz. Ci ludzie:
1. tak jak Ty bazowali na tekście Księgi Daniela,
2. tak jak Ty odrzucali najbardziej oczywistą interpretację "starożytną" o Antiochu Epifanesie,
3. tak jak Ty uważali, że proroctwo wypełni się w ich czasach,
4. mimo to - mylili się.

Skąd masz pewność, że nie popełniasz tego samego błędu co oni? Jak do tej pory robisz wszystko dokładnie to samo co oni, tylko masz nieco inną interpretację. Rdzeń Twojej i ich idei jest dokładnie ten sam: proroctwo było do tej pory źle rozumiane i wypełni się w naszych czasach.

Patrząc z zewnątrz, to kroczysz drogą tysięcy zapaleńców, którzy mieli jedyną słuszną interpretację proroctw biblijnych, na wszystkie wątpliwości mieli odpowiedź, potrafili przegadać każdego - i mimo to każdy z nich, co do jednego, mylił się.

Na czym polega różnica, która powoduje, że Ty się na pewno nie mylisz, a oni tak?
#37
Dla dociekliwych polecam opracowanie po angielsku:
Herod the Great and Jesus
Chronological, Historical and
Archaeological Evidence
http://www.academia.edu/2518046/Herod_th...l_Evidence
#38
A skąd wziąłeś datę narodzin Jezusa 2 r. p.n.e.?

(Na marginesie, czytanie o datach urodzin Jezusa po angielsku jest dość fascynujące, bo zamiast sformułowania "przed naszą erą" używa się tam po prostu "przed Chrystusem" - a więc większość badaczy twierdzi, że Jezus urodził się 4 lata przed Chrystusem)
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.
#39
(2017-03-07, 10:29 PM)gronostaj napisał(a): A skąd wziąłeś datę narodzin Jezusa 2 r. p.n.e.?

Jest dużo informacji w sieci na ten temat np:

http://www.badacz.org/jezus/data_jezus.html 
 

Misja Jana Chrzciciela rozpoczęła się w piętnastym roku panowania cesarza Tyberiusza. Historia podaje nam, że Tyberiusz rozpoczął swoje panowanie 19  sierpnia 14r.n.e. Piętnasty rok jego panowania przypada na 29 r.n.e. W tym roku rozpoczęła się misja Jana Chrzciciela. Zgodnie z prawem zakonu służbę w Namiocie Zgromadzenia można było pełnić po ukończeniu 30 lat. „Od tego, który ma trzydzieści lat i wyżej, i aż do tego, co ma pięćdziesiąt lat, którzy będąc sposobnymi do tej pracy” (4 Moj. 4:3).


Z Ewangelii wg św. Łukasza 1:26,36 wynika, że Jan Chrzciciel był o sześć miesięcy starszy od Pana Jezusa. Maria została wtedy poinformowana, że urodzi Syna, gdy Elżbieta była w szóstym miesiącu ciąży.

Możemy zatem przyjąć, że po ukończeniu 30 lat Jan rozpoczął swoją działalność. Potwierdza to również fakt, że Pan Jezus rozpoczął swoją misję również mając trzydzieści lat. „A Jezus, rozpoczynąjac działalność, miał lat około trzydziestu” (Łuk. 3:23).

Tak więc Jezus Chrystus swoją misję rozpoczął sześć miesięcy póżniej po Janie Chrzcicielu, mając lat trzydzieści. Odliczając od roku 29 n.e. trzydzieści lat wstecz, otrzymamy rok 2 p.n.e. (w tym systemie liczenia przed naszą erą i naszej ery nie występuje rok zerowy) jako rok narodzenia Jezusa Chrystusa.
#40
(2017-03-05, 09:14 PM)mateusz napisał(a):
Cytat:Ci którzy tak twierdzą mogą tak twierdzić, ktoś może powiedzieć, że księga Daniela została napisana w XIX wieku, trudno każdy ma prawo do swojej opinii
No akurat nie mogą - Księga Daniela z różnych przyczyn nie mogła powstać później, niż w I w. p.n.e. (choćby dlatego, że później jest cytowana oraz mamy rękopisy). To nie jest tak, że każdy ma prawo mieć swoją opinię i one są zawsze równorzędne. Liczą się argumenty.

Akurat niektóre dowody, o których mówisz, że ich nie ma, streszczałem już w tym wątku dwa razy, więc pozwolisz, że nie będę tego robił po raz trzeci :-) Nie chodzi tu o jak to nazwałeś "oszustów religijnych". Nikt tu tak nie twierdzi.

Jak sobie spojrzysz na listę niektórych apokalips żydowskich i chrześcijańskich: https://en.wikipedia.org/wiki/Apocalypti...-canonical to zobaczysz, że wykorzystywanie jakiegoś starożytnego proroka w celu włożenia mu w usta nowych przepowiedni, było powszechnie stosowaną praktyką.


Cytat:Od 6 r. n.e. obszar Judei, Samarii i Galilei, czyli cała Palestyna, stał się, pod nazwą Judea, częścią rzymskiej prowincji Syrii.

Otóż to. Teraz mi powiedz, kto, wg Ewangelii Mateusza, był królem w Judei w momencie urodzenia Jezusa, w którym roku umarł (są dwie możliwe daty - możesz podać dowolną, bo to nic nie zmienia) i czy Judea była już wtedy prowincją rzymską :-)
Ale zanim to zrobisz, mam ciekawsze pytanie:


Cytat:Podobnie w XIX i XX wieku pojawiły się wśród chrześcijan osoby, które twierdziły, że to właśnie na nich wypełnia się wizja z Księgi Daniela.

Próbowali też zastosować do siebie cyfry podane w tej Księdze (7:25; 8:14; 12:11,12). Ludzie ci, jak to zapowiedział Jezus, podawali się za pomazańców i głosili, że wyznaczony czas jest blisko (Łukasza 21:8). Zgodnie z zapowiedzią Jezusa zwiedli wielu.

Teraz zobacz. Ci ludzie:
1. tak jak Ty bazowali na tekście Księgi Daniela,
2. tak jak Ty odrzucali najbardziej oczywistą interpretację "starożytną" o Antiochu Epifanesie,
3. tak jak Ty uważali, że proroctwo wypełni się w ich czasach,
4. mimo to - mylili się.

Skąd masz pewność, że nie popełniasz tego samego błędu co oni? Jak do tej pory robisz wszystko dokładnie to samo co oni, tylko masz nieco inną interpretację. Rdzeń Twojej i ich idei jest dokładnie ten sam: proroctwo było do tej pory źle rozumiane i wypełni się w naszych czasach.

Patrząc z zewnątrz, to kroczysz drogą tysięcy zapaleńców, którzy mieli jedyną słuszną interpretację proroctw biblijnych, na wszystkie wątpliwości mieli odpowiedź, potrafili przegadać każdego - i mimo to każdy z nich, co do jednego, mylił się.

Na czym polega różnica, która powoduje, że Ty się na pewno nie mylisz, a oni tak?

Marek_ napisał:

Wiadomo, że w końcu pojawiłaby się prawdziwa interpretacja księgi Daniela i też byłby ten sam zarzut - "skąd wiadomo że jest prawdziwa, wcześniej było już wiele interpretacji" - nawet wtedy nie dałoby się pójść na skróty, bez osobistego, wnikliwego sprawdzenia nikt nie mógłby być tego pewien (por. Dan 12:4,9,10)
Ja mam już to za sobą i wiem, że się nie mylę. (Jan 8:32)
Was zachęcam do tego samego lub czekać i obserwować przebieg wydarzeń. (Mat.24:33)

Pozdrawiam
Marek Łobodziński


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości