Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezżenność kapłanów (+słowo o małżeństwach)
#12
@pitupitu
Cytat:Eliahu,
ja mam nieco inne pytanie, które nurtuje mnie od jakiegos czasu.
Rozumiem (o ile dobrze rozumiem), że wg Żydów .
W jakim więc celu rozmawiasz z gojami o czymś, o dotyczy jedynie Żydów?

To ja mam pytanie do pytania.
W którym miejscu ja, albo jakikolwiek inny Żyd napisał/powiedział cokolwiek co sugerowałoby chociaż, że "goje nie mają szans na scalenie/przynależenie/bycie z Bogiem"? Ja nigdy w życiu o czymś takim nie słyszałem.
Judaizm nie wymaga od nikogo aby był Żydem. Wręcz przeciwnie - kandydatów do konwersji nakazuje się 'spławiać' i akceptować dopiero jak wracają z uporem maniaka.

Musisz wiedzieć, że chrześcijaństwo i islam to ewenementy i jedyne religie które wierzą, że każdy musi je wyznawać albo trafi do piekła. Z punktu widzenia judaizmu jest to nauka złowroga, niemoralna i prowadząca do wojen i konfliktów. To taka wizja boga-gangstera który zamiast dbać o dobro i moralność dba o "swoich ludzi".

Tak więc podsumowując: źle zrozumiałeś.

Ni i przy okazji masz odpowiedź, po co rozmawiam z gojami - właśnie po to aby obalać takie absurdalne stereotypy, które nawet wolę nie myśleć skąd się biorą.


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezżenność kapłanów (+słowo o małżeństwach) - przez Eliahu - 2016-02-13, 09:23 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości